Відлига та дощ: жителів Черкащини попереджають про різку зміну погоди

28 січня 2019, 15:30

У найближчі дві доби внаслідок проходження атмосферних фронтів, на Черкащині прогнозують невеликі опади, переважно у вигляді дощу, а також підвищення температури вдень до 0-5º тепла, вночі 3º морозу – 2º тепла. Така погода протримається до кінця поточного тижня.

Про це повідомив начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

При такій синоптичній ситуації сніг буде поступово танути, тому в понижених формах рельєфу окремих населених пунктах області і на вулицях Черкас рух пішоходів та транспорту ускладнюватиметься талими водами та шарами льоду на земній поверхні. Посилюється  небезпека снігових зсувів з дахів, утворення і падіння бурульок. Відлига послабить лід на водних об’єктах області.

Також Віталій Постригань повідомив, що січень стійко підтримував зимові процеси на Черкащині, тому закінчується висотою снігу 40-50 см, що у 4-5 разів вище норми та значними запасами води у снігу, які на сьогодні 80-130 мм – це найбільші запаси води у снігу за останні 30 років і є рідкістю для Черкащини. В останнє такі запаси спостерігали у 2010 р., але пізніше - у лютому, березні. Промерзання ґрунту - незначне, 10-12 см, тому загрози для озимини немає. Товщина льоду на Кременчуцькому водосховищі - 30 см.

 

Коментарі

Вгору