Відкрите інклюзивне тренування з футболу проєкту «Так, я можу!» в Черкасах

07 червня 2021, 12:00

15-го травня у Черкасах пройшло інклюзивне тренування з футболу для дітей, організоване Міжнародним благодійним фондом Parimatch Foundation спільно з МСК «Дніпро» та БФ «Чемпіони по життю» у рамках Всеукраїнської комплексної програми «Так, я можу!».  Цей проєкт спрямований на створення всіх необхідних умов, щоб спорт був однаково доступним для всіх дітей, незалежно від нозологій.

Заняття фізичною культурою для дітей з особливими потребами важливе не лише для їхнього фізичного здоров’я. Спорт необхідний для гармонійної соціалізації дитини. Інклюзивні заняття футболом дають змогу покращити якість життя та привнести в нього більше позитивних емоцій. 

Катерина Білоруська, президент міжнародного благодійного фонду Parimatch Foundation  

- Відкрите тренування пройшло чудово. Всі зустрічі з нашими підопічними завжди проходять дуже емоційно, через це я особливо люблю приїжджати і знайомитися з ними. Нам дуже пощастило з погодою, і дітлахи вперше вийшли на велике поле в цей день. Було трохи нервово для них, але й одночасно емоційно. Плюс порадувала присутність на тренуванні губернатора.  Приємно, що владі не байдуже і вона готова підтримувати подібні ініціативи.

Вагомий момент — це тренер. Нам дуже поталанило в Черкасах із тренером, який чудово розуміє всю сутність та необхідність інклюзії і власним прикладом надихає дітей.

Ще один значущий пункт — це локація. Для нас важливо, щоб діти займалися в гідних умовах, тому до вибору локації ми підходимо дуже скрупульозно. Ми раді, що в Черкасах діти мають можливість регулярно займатися футболом на базі МСК «Дніпро».

У відкритому тренуванні взяли участь діти, які з початку року займаються інклюзивним футболом у Черкасах. Для них це був новий і цікавий досвід гри на справжньому ігровому полі з професійними гравцями ФК «Черкаський Дніпро». Діти отримали безліч яскравих вражень, подарунків від партнерів і гостей відкритого тренування та можливість по-справжньому повірити у свої сили. 

Богдан Кулинич, тренер проєкту «Так, я можу!», воротар Національної паралімпійської збірної команди України. На XV літніх Паралімпійський іграх 2016 року в Ріо-де-Жанейро Богдан із командою вибороли золоті медалі та стали паралімпійськими чемпіонами. Крім того, Богдан чемпіон світу та Європи.

- На першому тренуванні проєкту «Так, я можу!» на початку цього року в Черкасах у нас було 10-12 діток. А на цей час у нас уже займаються більш ніж 40 учасників. У тих із них, хто відвідує заняття місяць-два, дійсно є значний прогрес вмінь і навичок. 

Крім того, у нас склався дружній колектив. Діти багато спілкуються між собою, до того ж, командна робота у футболі їх ще більше об'єднує. Загальнокомандні футбольні навички прослідковуються вже навіть просто у спілкуванні. 

Відкрите тренування вдалося й пройшло дуже добре. Єдине, що дітям було трішки незвично, бо ми вперше вийшли на відкритий майданчик. До цього часу через погодні умови займалися лише в залі. До того ж локація для відкритого тренування повнорозмірне футбольне поле, великий стадіон на 10 тисяч глядачів із трибунами. Тож не дивно, що деякі дітки трошки розгубилися, не всі відпрацювали на максимум своїх можливостей через зовнішні подразники. Проте однозначно їм було цікаво, вони отримали багато нових яскравих вражень.

Загалом результати цього заходу можна однозначно оцінити позитивно. Всі отримали яскраві емоції. Дітям дісталась увага й багато подарунків від гостей. 

Олександр Скічко, голова Черкаської ОДА

- Нині ми працюємо над розбудовою безбар’єрного простору на Черкащині. Один із пріоритетів це спортивні та навчальні проєкти для дітей з інвалідністю. Проєкт «Так, я можу!» є вдалим прикладом у цьому питанні, бо спорт має бути доступний для всіх. Зараз ця ініціатива охоплює обласний центр. Ми плануємо масштабувати цей проєкт на інші великі міста.

Регіональним партнером проєкту виступив благодійний фонд «Чемпіони по життю», співзасновниками якого є Анжела Котова та Юрій Гончаров, що реалізується за підтримки регіональної громади та активних громадян.

Анжела Котова, голова та співзасновник благодійного фонду «Чемпіони по життю» 

- Батьки дітей безмежно вдячні тренеру та всім, хто допомагає цьому проєкту: безпосередньо Parimatch Foundation, а також представникам нашої міської й обласної влади, які зараз долучаються до підтримки цієї програми.

За відгуками сімей, діти стали веселіші, поводять себе інакше, з нетерпінням чекають суботи і тренування. Тренера Богдана Кулинича як батьки, так і діти дуже цінують за те, що знаходить підхід до кожного з дітей. Коментарі від батьків у нашій групі «Так, я можу!» зворушують до сліз. Це приємно, і ти розумієш, що насправді робиш добру справу. 

Юрій Гончаров, директор МСК «Дніпро» та співзасновник благодійного фонду «Чемпіони по життю» 

- На мою думку, відкрите тренування пройшло просто чудово. Діти займаються вже три  місяці в ігровому залі. Це перше тренування, яке ми проводили на вулиці. Задоволені і батьки, і дітки, і гості, яких ми запрошували. 

У нас є партнери, які нам допомагають. Це губернатор, голова обласної державної адміністрації, заступник голови, депутати нашої міської ради й приватні підприємці. 

На відкрите тренування до нас завітали гості з обласної ради, поспілкувалися, подарували дітям подарунки.  Були й гості з інших міст, зацікавлені й небайдужі люди. Тож ми сподіваємось, що проєкт пошириться, і найближчим часом група з інклюзивних тренувань з'явиться у м. Смілі. Зараз про це ведуться переговори. Хотілося б, щоб ця ініціатива розійшлася по всій області. Адже цей проєкт здебільшого соціальний, а не просто спортивний. Тож тут головне не спортивні результати, а передусім соціалізація цих дітей. У Черкасах це перша інклюзивна спортивна секція в місті. Було б чудово, щоб це стало прикладом для інших.

Олександр Гулій, батько учасника проєкту

- Спорт дуже позитивно впливає на життя та світосприйняття моєї дитини. Він допомагає йому бути енергійним і бадьорим. Йому дуже подобаються тренування. Дитина змінилася не лише зовнішньо, а й внутрішньо син став помітно веселіший, впевненіший, чекає з нетерпінням кожне наступне заняття.

Раніше моя дитина жодним спортом не займалася. У футбол із тренером та інклюзивною групою ми почали грати з лютого місяця цього року. Щойно відкрилась секція, ми з першого дня записалися. Наша сім’я не місцева, а з Черкаського району. Тож щоразу доводиться добиратися, але ці позитивні зміни від спорту вартують відносних труднощів. 

Проєкт «Так, я можу!» надзвичайно корисний. Наші діти соціально незахищені. Їх ніде не беруть. Вони до цього не брали участь у жодних спортивних активностях. Взагалі! А з цим проєктом хоч якісь позитивні зміни в їхньому житті. Тож і діти, і батьки у захваті від цієї програми. Тому дуже дякуємо всім організаторам.

Людмила Люта, мама учасника проєкту 

- До цього часу, куди б я не зверталася, моєму сину відмовляли в участі у спортивних секціях. Навіть якщо я просила, щоб його хоча б спробували. Однак коли говориш діагноз, усі відразу категорично відповідають: «Ні, ми з такими дітьми не працюємо». Хоча навіть не бачили дитини і не знають, на що вона здатна. А дитина фізично розвинута, розуміє, слухає, виконує вправи, любить фізичну активність. Проте діагноз вирішує все, ніби це якесь тавро…

Він раніше мене часто запитував, коли ми йшли повз школу, де діти грають у футбол після уроків: «Коли я піду туди?». Дуже важко пояснити дитині, що тебе не беруть, тому що ти не такий, як усі. Проте всі діти мають право грати у футбол!

Тому, звичайно, проєкт «Так, я можу!» дуже важливий для нас. Адже тут все по-іншому! Чудово, що це інклюзивна група, всі разом займаються футболом. Є сильніші діти, і це дуже добре, тому що син тягнеться за ними. Він повторює за дітками сильнішими у розвитку, і це сприяє його позитивним зрушенням.  

Тут футболом ми займаємося вже декілька місяців відтоді як, відкрили цю групу. І кожна субота в нас, як свято: «Мамо, а коли в нас футбол?!». А відразу після тренування ми вже починаємо рахувати дні до наступного. Дитина живе цим. Він бачить, що тут його розуміють, що тут він такий, як усі.

партнерський матеріал

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору