В Умані презентували виставку митця, який вишиває Шевченка (фото)

27 серпня 2016, 08:07
виставка

Фото з сайту made-in-uman.in.ua.

«Я вишиваю слова Кобзаря» – під такою назвою 23 серпня в Уманському художньому музеї розпочала роботу персональна виставка Івана Рябчука. В Експозиції представлені вишиті руками Івана Івановича вірші Шевченка, віршовані твори митця, який обрав собі таке незвичне для чоловіка захоплення, вишиті рушники його матері – Віри Павлівни Рябчук. Саме від матері він перейняв захоплення вишивкою, пише "Зроблено в Умані".

митець

Фото з сайту made-in-uman.in.ua.

Як зізнався митець, вишиванням він займається лише останніх чотирнадцять років – після смерті матері, хоча творчістю пронизане усе його життя. А слова Шевченка вишиває не дарма, оскільки за час праці в Уманському педагогічному училищі багато разів виконував твори Кобзаря перекладені на музику, та саме завдяки вишиванню має нагоду осмислити тексти пророка української нації досконало.

виставка2

Фото з сайту made-in-uman.in.ua.

До речі, кожна вишита Шевченкова поезія оздоблена особливим орнаментом – геометричним чи рослинним візерунком.

виставка3

Фото з сайту made-in-uman.in.ua.

Слід зазначити, що одну зі своїх вишитих робіт Іван Рябчук подарував Уманському художньому музею.

Сьогодні митець живе в Ірпені та працює над новими вишитими творами. Одне з останніх полотен він продемонстрував під час відкриття експозиції. Окрім того, сьогодні Іван Рябчук готується до низки міжнародних виставок.

виставка 4

Фото з сайту made-in-uman.in.ua.

Поділитись

Коментарі

Вгору