У Тальному спіймали музейних грабіжників

11 червня 2016, 14:10
71401830-424x303

Фото Сергія Криниці

Тальнівська поліція розкрила крадіжку картин із місцевого музею. Трьох зловмисників затримано. Після експертної оцінки краденого їм буде висунуто обвинувачення, інформують "Вісті Черкащини". 

- Вчора поліцейські провели операцію із затримання злодіїв", – каже начальник Тальнівської поліції Ігор Голота. - Крадіїв узяли на гарячому – вони саме передавали полотна на реалізацію. Із чоловіком, який погодився їм допомогти, мали домовленість про реалізацію і подальший розрахунок.

Усі троє зловмисників – жителі Тального. Постійного місця роботи не мали, а промишляли тимчасовими підробітками.

Поліція замовила експертну оцінку краденого.

- Конкретна стаття залежить від суми завданого збитку. А суми ми поки не знаємо. Буде експертиза – можна буде говорити про конкретні строки, які вимагатиме для крадіїв прокуратура", – стверджує Ігор Голота.

Нагадаємо, що в ніч на 27 травня було обкрадено музей у Тальному. Грабіжники винесли картини роботи місцевих художників Федора Плахотнюка "Іван Їжакевич", портрет Тараса Шевченка, написаний Іваном Сотниченком, а також картини Михайла Іванченка "Напад поляків на Мошурів 1654 року" та "Напад татар на містечко Рокошвар (Шаулиху)". Крім того, злодії украли ювілейне видання "Кобзаря" з ілюстраціями Їжакевича, давні музичні інструменти – ліру і цитру. Також - Грамоту Героя Радянського Союзу Двохбабного, муляж рушниці Мосіна та стволи від кулемета і рушниці.

Коментарі

Вгору