У шкільній жіночій роздягальні в Черкасах встановили камеру відеоспостереження

03 вересня 2020, 20:01

Камеру встановили у загальноосвітній школі №5. Директорка закладу каже, що винні робітники організації, які встановлювали пристрої відеоспостереження.

Світлина від Ярослава Лаврова.

Директорка ЗОШ №5 Олена Саєнко стверджує, що камера від'єднана від системи і не записує жодних даних школярів.

- Камера не працює, невдовзі її демонтують. Причина того, що вона встановлена у дівочій роздягальні - недбалість організації, яка встановлювала прилад, - зазначає пані Олена.

Натомість черкащани обурені позицією директорки, оскільки вона повністю знімає з себе відповідальність.

- А персонал школи просто не бачив, що і де встановлюють? Чи, виходить, можна зайти у школу і ставити все, що захочеш, там, де сподобається? - обурюється Ярослав Лавров.

Сергій Семенченко в коментарі в мережі "Фейсбук" каже, що такої недбалості з боку "робочих" бути не може. Перед встановленням камер адміністрація повинна повідомити, куди встановлювати пристрої відеоспостереження.

- У таких речах випадковостей бути не може. Спочатку проводиться аналіз об'єкта, на якому потрібно встановити відеоспостереження, потім визначаються найбільш вразливі місця можливого проникнення чи де необхідний посилений контроль. Потім визначають кількість камер та їх розташування, щоб закрити ці вразливі місця та периметр, їх роздільну здатність (де і слабшої на 1.3MP вистачить, а де потрібна камера з роздільною здатністю 3.2MP чи більше, - пояснює Сергій Семенченко.

Після попередніх кроків вирішують спосіб архівації чи моніторингу, живлення, комунікації до архіватору тощо.

- Якщо всього цього не робити - як наслідок буде або нераціональне використання коштів, або вчинений злочинний намір.

Директор департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради Сергій Воронов каже, що розташування камер в освітніх закладах встановлює адміністрація школи.

Рада Батьків міста Черкас опублікувала запит на пристрої відеоспостереження. Зазначено, що усього камер, які встановили у школі, 21. Однак можливості онлайн-доступу до відео, яке вони записують, немає.

У документаз же зазначено, що вся інформація, яка є на камерах, знаходиться в адміністрації школи.

- Ми зробили запит, щоб дізнатися, де саме розміщені камери у школі. Однак такої інформації директорка нам не надала. Раніше ми вимагали, щоб відеоспостереження встановили перед входом у роздягальню, оскільки там були випадки, коли особисті речі школярів крали. Але розміщення камер у самій роздягальні - не вихід, - зазначає голова Батьківської ради Черкас Олександр Ткаченко.

Натомість попри обіцянки директорки ЗОШ №5 Олени Саєнко про демонтаж камер, досі вони знаходяться у дівочій роздягальні. Єдине, що зробила адміністрація школи - це закрила їх ганчірками.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Людмила :

То Саенко еще та штучка.Там и мама и дочка такие.Знаю их лично.Елену Саенко нужно наказать минимум админштрафом!!!

Леонід :

Враховуючи, що директор ЖІНКА! радив би батькам забирати звідти дівчат.

Знакомый Саенко :

Эта алкашка Саенко решила, кроме взяток от учителей и родителей, еще и на продаже Педофилам «интересного» видео подзаработать. Поразительно кто входит в родительский совет Черкасс, что они нормально эту ситуацию восприняли и вступились за эту «директрису».

Вгору