На Черкащині продовжує панувати літня спека

03 вересня 2020, 19:20

фото тематичне

Календарне літо 2020 на Черкащині видалося теплим, посушливим та надзвичайно сонячним. В новому тисячолітті – це було 14-е тепле літо поспіль, та одне із найбільш посушливих. У Смілі – це рекордно сухе літо за останні 70 років спостережень.

Середня температура сезону на 2-3º перевищила кліматичну норму, а недобір літніх опадів становив близько 50%. Найвища температура повітря + 36,2° зафіксована у Чигирині. Кількість днів зі спекою майже втричі перевищило норму (32 при нормі 12). В більшості днів циклони з півночі і півдня оминали наші широти, де панували малохмарні та спокійні антициклони. Тому негативними наслідками стали: обміління річок, ґрунтова засуха, надзвичайний показник горимості в екосистемах області.

Незважаючи на те, що настала календарна осінь, погода не поспішає розлучитися з літнім теплом. За кліматом, метеорологічне літо на Черкащині триває до середини вересня, тому поки що все відповідає звичайному сценарію. Лише спекотні рекорди температури, які не характерні для початку вересня дещо стомлювали та дошкуляли. Але наразі погода готується до змін.

За прогнозом синоптиків, атлантичний циклон, який переміщується по північним широтам, намагається надіслати і в наш регіон порцію вологи та прохолоди. Проте, цей процес значно псує антициклон зі сходу.

Тобто завтра у Черкаській погоді можна гарантувати лише похолодання та помірний північний вітер. Щодо грозових дощів, то найбільша їх вірогідність існує у західних та північних районах області. В разі загостренні холодного атмосферного фронту над нашою добре прогрітою територією, на дощі в Черкасах можна сподіватися у другій половині дня.

У вихідні істотних опадів не передбачається, північний вітер підтримує комфортний температурний фон з денними максимумами температури до 25-27º та нічними мінімумами до 11-13º.

Початок нового тижня зустріне південними вітрами і новим «сплеском тепла».

За інформацією пресслужби Черкаського обласного гідрометцентру

Поділитись

Коментарі

Вгору