У черкаському музеї з’явився “прапрадід” долара і монети халіфату

14 грудня 2021, 16:37

Унікальну знахідку подарували днями Черкаському міському археологічному музею Середньої Наддніпрянщини. Уламок гарматного ядра козацьких часів, розколотого в момент удару, приніс директору музею Михайлу Сиволапу шанувальник музею та історії міста.

Також серед новинок експозиції - монети: «прапрадід» долара – голландський срібний талер 1644 року та два срібні куфічні дирхеми Арабського халіфату. Один з цих дирхемів – халіфа Гарун ар-Рашида, відомого не лише тим, що в його часи халіфат набув найбільшого розквіту науки й мистецтва, а й тим, що саме цей халіф описується у знаменитих казках «Тисячі й однієї ночі».

Ці монети вже розміщено у нумізматично-боністичній виставці мюнцкабінету музею. До речі, після Нового року її буде оновлено, а директор музею наразі мріє, щоб до неї потрапили паперові «гроші» («рублі»), які випускав у буремному 1919 році… Святомихайлівський храм у Черкасах.

Всього у Черкаському міському музеї археології Середньої Наддніпрянщини, який нині займає частину будівлі кінотеатру «Україна», можна бачити більше тисячі експонатів, хоча це – лише заледве два відсотки фондової колекції, зібраної завдяки ентузіазму Михайла Сиволапа. Музей створено в березні 2016 року.

За інформацією пресслужби Черкаської міськради

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору