У Черкасах замовили дорожню сіль дорожче від прифронтових Нікополя і Харківщини

06 грудня 2023, 13:08

«Наші гроші» проаналізували найбільші закупівлі дорожньої солі від початку осені. Найдорожчу замовили у Краматорську – прифронтовому і дуже віддаленому від західного кордону, звідки й везуть імпортну сіль. Також у топ-5 потрапили прифронтовий Нікополь, який обстрілюють росіяни, та облавтодор Харківщини, яка теж знаходиться максимально далеко на схід. Однак раптом туди увійшли ще й тилові Черкаси і «Київтеплоенерго».

У листопаді КП «ЧЕЛУАШ» Черкаської міської ради замовило в ТОВ «Торговий дім «Кип і Ко» (засновник Петро П’ятков) сіль по 9 252 грн/т. Її поставлятимуть цьогоріч за адресою замовника протягом дня після заявки, а оплачуватимуть протягом аж 90 банківських днів після отримання бюджетних призначень.

Це дорожче від цін у Харкові (6 341-7 500 грн/т) та Полтаві (7 320 грн/т), які значно далі від західного кордону. Облавтодор прикордонної Сумщини теж контрактувався дешевше (6 100-6 500 грн/т).

Ціна в Черкасах виявилась такою високою, бо договір уклали з найдорожчим учасником торгів. Дві компанії під час аукціону запропонували на 37% нижчу ціну. Це були ТОВ «Зіо-Спорт» і ТОВ «Ворлд Фуд Енд Фід» із ціною 6 767 грн/т.

Замовник відхилив їх через відсутність низки документів: сертифікату відповідності на вміст радіонуклідів, договору з органом з проведення досліджень, висновку санепідемекспертизи щодо відповідності НРБУ-97 «Норми радіаційної безпеки України», сертифікату на систему енергетичного менеджменту ISO 50001 та листа від виробника саме на цю процедуру, що гарантує постачання необхідної кількості у визначені терміни. Також «Зіо-Спорт» не подала довільну довідку про наявність вагового комплексу для зважування транспортних засобів, не підтвердила країну походження товару та завантажила протокол випробування, виданий на іншу фірму. Так перемогла найдорожча фірма «ТД «Кип і Ко».

Директором «ЧЕЛУАШ» є Григорій Заїчко, а уповноваженою особою – Оксана Омельчук.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Nik! :

А відкати?Їх також потрібно враховувати.Пока до стінки ставить не будуть,не заспокояться.

Сергій :

Щось не так із Черкаською областю , все саме дорожче закупають , дороги самі не ахті ,влада по всій області все деребанить , або бабку потрібно шукати або АКМ -7,62.

Вгору