У Черкасах демонтують радянський знак у формі зірки та обеліск у Соборному парку

06 січня 2023, 17:00

Фото Миколи Макухи

У Черкаській міській раді відбулося перше у 2023 році засідання топонімічної комісії. Під час нього розглянули питання про встановлення і демонтаж меморіальних дощок, демонтаж пам’ятних знаків, створення площі і перейменування та найменування низки вулиць.

Комісія розглянула звернення від громадян та низки депутатів щодо демонтажу радянського знаку у формі зірки, що розташований у сквері Сержанта Смірнова. Комісія проголосувала за знесення цього знаку і дала доручення департаменту ЖКК провести демонтаж. Петицію щодо збереження цього знаку комісія не підтримала.

Ще один пам’ятний знак, який вирішила демонтувати топонімічна комісія – «Загиблим працівникам правоохоронних органів, які загинули під час виконання службових обов’язків». Обеліск колись був встановлений у Соборному парку (раніше – Першотравневому) як пам’ятник чекістам і потребував декомунізації. До того ж, нинішні черкаські правоохоронці своїх пам’ятних заходів біля нього не проводять.

Вирішили також знести меморіальну дошку генерал-полковнику Валерію Малікову, розміщену на фасаді будинку №131 по вул.Верхня Горова. Валерій Васильович Маліков із 1970 по 1991 роки працював на керівних посадах КДБ УРСР.

Натомість топонімічна комісія ухвалила рішення про встановлення меморіальної дошки Валентину Костянтиновичу Талаху. Вони підтримали пропозицію Черкаського драмтеатру розмістити її на фасаді будинку по бульв.Шевченка, 224 (поблизу скверу «Юність»). Валентин Талах – український диригент, композитор, аранжувальник, хормейстер, Заслужений артист України. Працював у Черкаському обласному музично-драматичному театрі. Також він є автором гімну Черкас.

Також комісія підтримала пропозицію створити площу Української пісні на розі вул.Юрія Іллєнка та Сергія Амброса в місті Черкаси.

За інформацією пресслужби Черкаської міськради

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору