У Черкасах батькам новонароджених даруватимуть два різних «бебі-бокса»

02 жовтня 2018, 16:24

Батьки черкаських новонароджених малят (окрім «бебі-боксів» від держави) отримуватимуть подарункові набори з речами першої необхідності і від міста. Орієнтовна вартість одного такого набору становить близько 2000 гривень, і його вміст не дублюватиме «державний». 

Рішення про затвердження порядку надання «бебі-боксів» прийняли сьогодні на засіданні виконавчого комітету Черкаської міської ради.

За словами представників департаменту соцполітики міськради, такі подарункові набори будуть видаватися при народженні дитини одному з батьків, які постійно проживають з дитиною та зареєстровані у Черкасах.

До складу подарункових наборів входить:

- Ящик для зберігання дитячих речей, засобів догляду, іграшок;

- Комплект постільної білизни;

- Пляшка дитяча (250 мл);

- Присипка;

- Олійка;

- Книга-альбом "Наш малюк";

- Книга дитяча;

- Сорочка "Вишиванка";

- Диск з українськими колисковими.

Для отримання «бебі-боксу» один з батьків дитини має звернутися до департаменту соціальної політики та подати наступні документи:

– заяву на ім’я директора департаменту про видачу подарункового набору;

– документ, що посвідчує особу, довідки про присвоєння йому номера платника податків;

– свідоцтво про народження дитини. ​

Як повідомив у коментарі «Про все» директор департаменту соціальної політики Черкаської міськради Олег Гудзенко, згадані подарункові набори для новонароджених малят будуть видаватися в рамках реалізації міської програми «Турбота». Перелік такого набору не дублюється з наборами, вже передбаченими державною програмою, оскільки за словами чиновника, очолюваний ним департамент дотримується бюджетного кодексу, щоб уникнути дублювання витрат з міського та державного бюджетів.

- Вартість такого набору складає дві тисячі гривень. При закупівлі його складових будуть надаватися переваги вітчизняним виробникам. Видачею таких наборів після проведення закупівлі буде займатися безпосередньо департамент соцполітики за встановленим порядком звернення, - повідомив чиновник.

Зі слів пана Олега, попри затвердження такого порядку, поки практичної можливості реалізувати його немає. Усе через рішення Адміністративного окружного суду,  яким було заблоковано дію міського бюджету, внаслідок зупинення рішень "канівської сесії".

– Оскільки суд заблокував рішення міськради про спрямування коштів у розмірі один мільйон гривень, реальної можливості розпочати виконання цього рішення зараз немає, – повідомив пан Олег.

Присутній на засіданні заступник директора департаменту фінансової політики Роман Жовнір звернув увагу виконавчого комітету на те, що у міському бюджеті немає достатньої кількості коштів для покриття витрат на дитячі набори.

Натомість член виконкому, заступник міського голови Черкас Людмила Бордунос утрималася під час голосування за згадане рішення. На її думку перелік міського «бебі-боксу» варто переглянути.

- Я утрималась від голосування за цей проект рішення виконкому саме через перелік речей. Я мати двох дітей і, маючи досвід, вважаю не доцільним для породіль наявність в боксі всього, починаючи з п.6 переліку. При цьому набор не може дублювати те, що входить в державний бебі-бокс. Потрібно дійсно переглянути цей перелік, - написала чиновниця.

У Черкасах батькам новонароджених даруватимуть два різних «бебі-бокса» У Черкасах батькам новонароджених даруватимуть два різних «бебі-бокса»

Нагадаємо, для Черкащини з держбюджету на 4 місяці заклали 14,7 мільйона гривень на придбання «пакунків малюка», з вересня їх почали видавати породіллям.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Скептик :

Очередной распил городских денег. Интересно, а кто является инициатором именно этого набора? Может стоило спросить мам, что им нужно, а не впихивать то, на чем можно заработать для себя?

Вгору