Черкащани можуть лишитися без субсидій, пільгових ліків та відремонтованих тротуарів

27 вересня 2018, 17:45
в Черкасах призупинено дію бюджету

Фото: Про все

Призупинення інфраструктурних проектів, припинення соціальних виплат та "холодні" заклади освіти. Чиновники Черкаської міської ради розповіли про наслідки, які чекають на місто, у зв'язку із задоволенням Апеляційним судом позову екс-секретаря міськради Олександра Радуцького щодо зупинення рішень "канівської сесії".

За словами представників Черкаської міської ради, це рішення є безпрецедентним для України, оскільки ще ніколи в нашій державі не призупиняли дію міського бюджету. При цьому, його приймали всупереч нормам Конституції та іншим підзаконним актам. Було також порушено процедуру розгляду позову.

Як зазначила представник департаменту фінансової політики Тетяна Харенко, про це рішення вони дізнались лише 26 вересня. Воно стосується практично усіх департаментів міськради та призупиняє дію значної кількості проектів. Фактично, в таких умовах міська влада не має можливості виконувати свої повноваження.

- Ми змушені були повідомити усі департаменти, що не зможемо профінансувати зміни, прийняті на сесії 22 серпня. Незрозуміло, що далі з цим робити. Рішення впливає на проект Нової української школи, стан житлово-комунального комплексу, підтримку електротранспорту, теплокомуненерго, водоканалу тощо. Це стосується також і державних субвенцій, які надавались Черкасам, - розповіла вона.

Голова бюджетної комісії Юрій Тренкін зазначив, що під час розгляду бюджету всі були ознайомлені зі змінами, у тому числі і представники опозиції.

- Це колапс. Справа в тому, що цим рішенням призупинено також їхні ("опозиційні" - ред.) проекти, видатки, які були передбачені цим рішенням.  Наприклад, не буде встановлено колесо огляду, оскільки на подушку для нього було передбачено 800 тисяч. Але їх підрядник не отримає, - зазначив Юрій Тренкін.

Його колеги, депутати Іван Сухарьков та Роман Діскант зазначили, що рішення суду - незаконне, а претензії скаржників - необгрунтовані.

Свою думку з приводу зупинення дії бюджету висловив і директор КП "Черкасиелектротранс" Петро Кучер. Він зауважив, що через це не буде погашено різницю в тарифах, а підприємство не зможе сплачувати за спожиту електроенергію та податки.

Проблеми у зв'язку із відсутністю фінансування  також виникнуть у департамента архітектури та будівництва ЧМР.

- Через зупинення дії бюджету буде припинено реконструкцію тротуару на бульварі Шевченка, не буде реалізовано розробку проекту ремонту тротуарів від вул. Припортової до площі 700 річчя, призупинено продовження робіт на вул. Героїв Дніпра, не буде ремонтів на вулицях Чехова, Гагаріна, Гуржіївській, загалом таких вулиць десять, - розповів директор департаменту Артур Савін.

Представник департаменту освіти Богдан Бєлов розповів, що рішення суду матиме негативні наслідки і для системи освіти. Зокрема, не буде змоги підготуватись до опалювального сезону, зробити ремонт аварійних покрівель в навчальних закладах та капітально відремонтувати зовнішні мережі водовідведення та теплопостачання.

Під питанням наразі залишилось також фінансування об'єднань співвласників багатоповрехових будинків, "теплі кредити" та постачання ліків пільговим категоріям населення та тяжкохворим.

Найшвидшим та найефективіншим виходом із ситуації представник департаменту управління справами та юридичного забезпечення Катерина Пидорич називає відкликання суддею власної ухвали або поданням міською радою клопотання про скасування забезпечення позову, яке суд має розглянути протягом 5 днів.

Тренкин сказав:

И без яиц по10 грн за штуку

Вгору