У Черкасах виявили «поклади» цинку та свинцю

26 січня 2017, 19:51

pochva_0

Черкащанам повідомили про результати дослідження ґрунтів повідомляє, адже з ґрунту забрудники можуть переміщуватись у поверхневі води, продукти сільськогосподарської діяльності, з пилом у повітря. Майже всі важкі метали необхідні для рослин та живих організмів, але — в невеликій кількості, пише Черкаський край.

— В Черкасах відбір проб ґрунту поблизу промислових об’єктів міста проводиться раз на 5 років. Торік фахівці нашої лабораторії відібрали 45 проб. Перевищення ГДК було зафіксоване у 22 відсотках. Найбільш забруднені ґрунти обласного центру цинком (53 відсотки проб з перевищенням ГДК) , максимальний вміст якого становив 2,8 ГДК в південно-західному районі, і свинцем (64 відсотки з перевищенням ГДК), максимальна концентрація досягла 6,6 ГДК у районі ТОВ «Аврора», - зазначила начальник лабораторії спостережень за забрудненням атмосферного повітря Черкаського обласного гідрометцентру Наталя Тімакова.

По кадмію та міді відсоток проб з перевищенням ГДК становив відповідно 11 та 4. Найбільш забруднені райони — південно-західний, навколо ТОВ «Аврора» та ПАТ «ЧШК».

Середній вміст нікелю та марганцю був нижчий рівня ГДК.

Важкі метали мають здатність накопичуватися в живих організмах, включатися в метаболічний цикл, утворювати високотоксичні металоорганічні з'єднання, змінювати форми знаходження , не піддаючись біологічному розкладанню. Викликають у людини серйозні фізіологічні порушення, токсикоз, алергію, онкологічні захворювання, негативно впливають на генетичну спадковість.

Поділитись

Коментарі

Вгору