У Черкасах вимагають прийняти до комунальної власності гуртожитки державного підприємства-банкрута

17 листопада 2016, 13:07

суд

З метою захисту інтересів держави та суспільства прокуратура звернулася до Черкаського окружного адміністративного суду з адміністративними позовами щодо зобов’язання Черкаської міської ради прийняти гуртожитки підприємства-банкрута до комунальної власності міста Черкаси.

Згідно з вимогами чинного законодавства України, у разі банкрутства державного підприємства, об’єкти належного йому державного житлового фонду, в тому числі гуртожитки, передаються в установленому порядку до комунальної власності відповідної територіальної громади.

Так, у ході реалізації представницьких повноважень шляхом вступу до господарської справи про банкрутство державної житлово-побутової фірми  «Обрій-1» встановлено, що всупереч вимогам законодавства до цього часу залишаються не прийнятими Черкаською міською радою до комунальної власності міста Черкаси 6 гуртожитків загальною вартістю близько 40 млн. грн., які перебували на балансі державної фірми «Обрій-1», визнаної банкрутом у 2009 році. Вказане унеможливлює реалізацію законних прав їхніх мешканців на приватизацію та суперечить інтересам держави, як власника цих об’єктів, в частині забезпечення їх ефективного використання та утримання.

Зазначене стало підставою для звернення прокуратури до суду з відповідними позовами, наразі Черкаським окружним адміністративним судом відкриті провадження у вказаних справах, до яких на стороні прокуратури третіми особами вступили мешканці гуртожитків.

За інформацією прес-служби прокуратури Черкаської області

Коментарі

Вгору