У Черкасах при вході до лікарень почепили таблички зі шрифтом Брайля

10 вересня 2015, 09:41
12004050_723785941087356_3560066520949130542_n

Фото: Олег Стадник/Facebook

До кінця жовтня в усіх міських закладах охорони здоров’я встановлять таблички зі шрифтом Брайля. Їх, перш за все, розміщують при вході в будівлі. У такий спосіб про назву поліклініки чи лікарні й розпорядок роботи інформують людей із вадами зору. Ще раніше для створення більш комфортних умов відвідувачам із особливими потребами на сходи медичних установ нанесли жовте маркування й обладнали їх пандусами.

Про це повідомив директор департаменту охорони здоров’я та медичних послуг Олег Стадник. За його словами, такі заходи відбуваються у рамках реалізації міської програми «Простір без бар’єрів».

– Згідно з цією програмою, у різних напрямках життя міста має бути впроваджений комплекс заходів для того, щоб доступ людей, які мають обмежені фізичні можливості, до закладів громадського користування був більш якісним і реальним, – розповів Олег Михайлович. – Політику доступності поетапно реалізує й наш департамент: нині кожен міський лікувальний заклад має пандуси. Торік ми розпочали і досі продовжуємо переобладнувати туалети в поліклініках та лікарнях, щоб туди могли потрапити й люди з особливими потребами.

Він розповів, що такі таблички зі шрифтом Брайля будуть зосереджені на входах у приміщенні, щоб людина з вадами зору могла без супроводу зорієнтуватися в місцях перебування в закладі. Як пояснив посадовець, кожна медична установа самостійно визначається з тим, де розмістити такі таблички.

– Усе це буде розміщуватися не за єдиним стандартом, а залежно від потреби. Бо кожен заклад знає, де існує першочергова необхідність таких табличок. Кожним таким кроком ми рухаємося від, так би мовити, дикості – у цивілізоване суспільство, – зауважив Олег Стадник. – Адже в суспільстві рівних можливостей люди з особливими потребами вже давно користуються всіма тими здобутками життя, що й будь-який інший здоровий громадянин.

За його словами, виготовлення таких табличок обійдеться закладам у межах 5-9 тисяч гривень (на групу табличок).

– Це не надто великі кошти, але таке вкладення – довготривале,– зауважив він.

Окрім цього, за його словами, в черкаські лікарні й поліклініки для людей із вадами зору буде закуплено термометри зі звуковим виводом та тонометри зі звуковим оголошенням результату.

За інформацією прес-служби Черкаської міськради

 

Поділитись

Коментарі

Вгору