Чому партії змінюють членів виборчих комісій на Черкащині

10 вересня 2015, 10:11

вибори

9 вересня (вже на третій день після формування) відбулися перші заміни у складі територіальних виборчих комісій. У Черкаській області вже замінено від Блоку Петра Порошенка “Солідарність” голову в Золотоніській міській ТВК і члена комісії в Черкаській міській ТВК, а від партії “НАРОДНИЙ ФРОНТ” замінено голову в Уманській районній ТВК.

Про це повідомляє ОПОРА.

– Можна спрогнозувати чисельні заміни членів виборчих комісій і на місцевих виборах 2015 року.  Це пов’язано з тим, що партії не ведуть безперервне партійне будівництво і постійну роботу із своїми прихильниками, а розгортають діяльність  за декілька місяців до виборів. Тому, намагаючись вкластися у терміни подачі кандидатур на членів виборчих комісій, часто вони подають випадкових осіб, які навіть не знають про своє висування. Доказом цього є традиційне явище двійників, коли одна й та ж особа подається від двох політичних сил. Але для партій головне «забронювати» за собою місце у виборчій комісій, а вже потім підшукати кандидата під нього, – розповідає експерт Опори Марина Макуха.

Отже, масові заміни членів виборчих комісій – це наслідок слабкого партійного будівництва, а в більшості випадків і його відсутності, коли партії створюють для участі у виборах, а не для постійної роботи з громадянами. Окрім того, оскільки політичні сили хочуть більшого представлення у виборчих комісій, вони створюють «технічні» партії від яких також подають кандидатури до ВК і мають більше шансів під час жеребкування.  Тому й маємо під час виборчих перегонів масову появу невідомих виборцю політичних сил.

Варто зазначити, що більшого оберту ситуація набере під час формування дільничних виборчих комісій.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору