Чому партії змінюють членів виборчих комісій на Черкащині

10 вересня 2015, 10:11

вибори

9 вересня (вже на третій день після формування) відбулися перші заміни у складі територіальних виборчих комісій. У Черкаській області вже замінено від Блоку Петра Порошенка “Солідарність” голову в Золотоніській міській ТВК і члена комісії в Черкаській міській ТВК, а від партії “НАРОДНИЙ ФРОНТ” замінено голову в Уманській районній ТВК.

Про це повідомляє ОПОРА.

– Можна спрогнозувати чисельні заміни членів виборчих комісій і на місцевих виборах 2015 року.  Це пов’язано з тим, що партії не ведуть безперервне партійне будівництво і постійну роботу із своїми прихильниками, а розгортають діяльність  за декілька місяців до виборів. Тому, намагаючись вкластися у терміни подачі кандидатур на членів виборчих комісій, часто вони подають випадкових осіб, які навіть не знають про своє висування. Доказом цього є традиційне явище двійників, коли одна й та ж особа подається від двох політичних сил. Але для партій головне «забронювати» за собою місце у виборчій комісій, а вже потім підшукати кандидата під нього, – розповідає експерт Опори Марина Макуха.

Отже, масові заміни членів виборчих комісій – це наслідок слабкого партійного будівництва, а в більшості випадків і його відсутності, коли партії створюють для участі у виборах, а не для постійної роботи з громадянами. Окрім того, оскільки політичні сили хочуть більшого представлення у виборчих комісій, вони створюють «технічні» партії від яких також подають кандидатури до ВК і мають більше шансів під час жеребкування.  Тому й маємо під час виборчих перегонів масову появу невідомих виборцю політичних сил.

Варто зазначити, що більшого оберту ситуація набере під час формування дільничних виборчих комісій.

Вгору