У Черкасах містяни масово закривають свій бізнес

30 грудня 2016, 13:37

1414041

Перед Новим роком черкащани масово кинулися закривати свої ФОП. Через це у ЦНАПі утворюються величезні черги, в яких люди стоять по кілька годин. Така ситуація і в інших містах. Причина цього у нововведені, відповідно до якого окремі категорії ФОПів вже з 1 січня будуть змушені платити єдиний соціальний внесок у розмірі  понад 704 гривні на місяць, незалежно від того, чи приносить їхній бізнес прибуток.

За нову норму нещодавно проголосував парламент, а 27 грудня зміни до законодавства щодо роботи фізичних осіб-підприємців підписав і Президент. Після цього українці й пішли масово до ЦНАПів, аби закрити свої ФОПи і не сплачувати внесок. Утім, припинити бізнес цього року багатьом не вдасться - у ЦНАПах просто не встигають справлятися із таким величезним напливом клієнтів.

- Раніше про закриття ФОП нам надходило по 10-12 заяв у день, після прийняття змін Верховною Радою – 30-50 заяв, а після 27 грудня щодня отримуємо понад 100 заяв від черкащан, - розповідає в коментарі «Про все» директор черкаського Центру надання адміністративних послуг Руслан Дмитренко. - З таким напливом людей працівники ЦНАПу не встигають справлятися, тож в чергах доводиться стояти по 5-6 годин. До того ж, за моїми даними, сьогодні державні реєстратори опрацьовують заяви від містян, які були подані ще позавчора. Тобто ті, хто подав заяву сьогодні, закрити ФОП до Нового року не встигнуть.

Серед тих, хто не встигає закрити ФОП і буде змушений сплатити 704 гривні соціального внеску і черкащанин Олег Гончар.

- ФОП відкривав ще 2005 року. Але прибуток отримував не завжди, - говорить Олег Гончар – А тепер же виходить, що навіть, коли я не матиму прибутку, все рівно буду змушений сплачувати соціальний внесок. Тому 29 грудня я пішов до ЦНАП закривати бізнес, мою заяву зареєстрували. Але, судячи з усього, цього року припинити діяльність ФОПу не вдасться, тож я буду змушений платити внесок. Думаю, що на такі кошти «попадають» і сотні інших підприємців по всій Україні. Тобто ми будемо змушені платити через те, що наші заяви просто не встигають розглянути.

Руслан Дмитренко зазначає, що попередньо останнім робочим днем роботи ЦНАПу цьогоріч мала бути п’ятниця, 30 грудня. Тепер же він працюватиме і в суботу, 31 грудня, до 15:00.

Поділитись

Коментарі

Вгору