У Черкасах майстри відроджують традиційні українські скрині (відео)

29 червня 2017, 21:42

Відродити українські традиційні скрині вирішили народні майстри разом із працівниками відділу етнографії та історії краю Черкаського обласного краєзнавчого музею. З фондової колекції музею було обрано декілька скринь. Розфарбовувати їх довірили майстрам з найкращими ескізами. Аби зберегти орнаменталістику та кольорову гаму характерну для Середньої Наддніпрянщини, повідмляє "ЧСН".

Невід’ємним атрибутом кожної української оселі здавна була скриня, розповідають історики. Нині, автентична атрибутика набирає популярності знову. Тож етнографісти ще минулоріч запропонували майстрам розфарбувати скрині за старовинними канонами.

Нею стала майстриня народного мистецтва Анна Малініна. Розповідає, що довго підбирала скриню, яку б відчула душею. Адже скопіювати можна будь-який малюнок, а от відобразити своє творче відчуття, не порушивши при цьому давніх традицій, здатен не кожен.

Скриня здавна була предметом колекціонувань, нею цікавляться не тільки науковці та етнографи, а й шанувальники народного мистецтва. Важливо аби скриня повернула свою популярність, наголошують історики. І закликають черкасців прикрашати нею інтер’єр власних помешкань та дарувати на весілля молодятам, як символ достатку та благополуччя.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору