Люди втомилися від безладу, – Лут про причини мітингів енергетиків біля судів

29 червня 2017, 21:21

29 червня у Черкасах знову мітингували енергетики. Свої протести люди влаштували під будівлями апеляційного та господарського судів. Кажуть, змушені контролювати слуг Феміди та демонструвати свою позицію, аби не допустити повернення на посаду екс-голови правління Світлани Кузьмінської, повідомляє ПАТ "Черкасиобленерго".

Так, з самого ранку працівники Черкаського міського та районного РЕМів, апарату управління ПАТ "Черкасиобленерго" прийшли під стіни обласного апеляційного суду, де тривало засідання щодо скасування ухвали суду першої інстанції про визнання недійсним звільнення та поновлення на посаді Світлани Кузьмінської. Навесні вона подала відповідний позов до Придніпровського райсуду. Його залишили без розгляду, бо позивачі двічі не з’явилися до суду.

- Тепер вони подумали і вирішили, що це рішення незаконне і подали апеляцію, - говорить заступник начальнику відділу економічної безпеки Євгеній Лут. – Люди вже втомилися від безладу на підприємстві. Вони розуміють, що якщо держава нічого не робить, то вони залишаються єдиним важилем впливу, саме тому колектив бере участь у мітингах.

Крім того, у Господарському суді Черкаської області сьогодні аж два слухання - щодо визнання зборів акціонерів ПАТ "Черкасиобленерго" від 12 та 19 травня незаконними. Нагадаємо, на них головою правління обрали Олега Самчука. По суті від цих судових рішеннь залежатиме подальша доля підприємства. Розгляд справи наразі перенесли на 17 липня.

- Побачивши наслідки керування попередньої голови правління, трудовий колектив ще 4 місяці тому ухвалив рішення не допускати її до робочого місця, - розповідає голова профкому Олександр Чорний. Колектив упевнений: людина, яка ледь не знищила підприємство, не повинна ним керувати. Нині зроблений перший крок у стабілізації нашої роботи. Основна вимога працівників - виплата заробітної плати. Нині "Енергоринком", основним споживачем "Азотом" і НКРЕКП зроблені певні кроки, щоб проблеми вирішити. Так, ми вже отримали два транші майже по 18 мільйонів, до 5-го числа очікуємо ще один транш, який значно знизить рівень напруги серед працівників. Фактично за останні два тижні люди отримали зароблене за півтора місяці. Такого не було у нас уже 4 місяці.

Він додає, що на підприємстві накопичилося чимало роботи. Ситуацію ускладнюють брак технічних засобів, робочих рук та стихійні явища, адже електромережі потребують належної експлуатації.

Учасники протесту говорять, що сподіваються на подальші позитивні зміни й робитимуть усе можливе, аби недолуге управління підприємством не повторилося.

Вгору