Тариф на тепло: місцева влада отримала доручення навести лад в тарифній політиці

14 березня 2019, 15:43

Тариф на тепло: місцева влада отримала доручення навести лад в тарифній політиці

Попри те, що теплопостачальні організації в Україні отримують газ за однаковою ціною, тарифи на тепло в різних містах суттєво відрізняються. І Черкаси, на жаль, опинилися в числі міст, де мешканці платять за одну гКал втридорога.

 Чому так сталося і як цьому зарадити?

 - Коли ми дивимося на тарифи на тепло, то у нас є серйозна різниця щодо вартості тепла в одних містах та в інших, - сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час селекторної наради з питань тарифоутворення на тепло й гарячу воду. – При однаковій ціні на газ маємо різницю 30-40% на вартість тепла».

У Черкасах середня вартість однієї гКал тепла становить 1606 грн. Це менше, ніж у сусідньому Кропивницькому, де мешканцям доводиться сплачувати 1852 грн, проте значно більше за 1389 грн, які оплачують у Житомирі.

Чому ж виникла така розбіжність при однаковій ціні на газ? Відповідь на це питання озвучив директор КПТМ «Черкаситеплокомуненерго» Павло Карась: ціна на тепло за квадратний метр помешкання прямо залежить від того, наскільки утеплений будинок, скільки він споживає тепла і як ведеться облік спожитого. Тому в будинках, обладнаних індивідуальним тепловим пунктом, з утепленими трубопроводами мешканці платять від 19 грн за квадратний метр. В той же час мешканці будинків, де не ведуться заходи з енергоефективності та енергозбереження, в січні сплачували до 123 грн. за одну гКал тепла.

- Вартість тепла й води залежить від технології виробництва, обліку та заходів енергозбереження. І тут виникає питання: а що зробили місцеві керівники, адже більшість ТКЕ належить муніципалітетам? - зазначив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Гроші - не проблема?

 Для підготовки до опалювального сезону 2018-2019 - ремонту тепломереж, відновлення систем водопостачання, встановлення енергоефективного обладнання – Уряд виділив місцевим муніципалітетам  12,5 млрд. грн. Але на заходи з модернізації та встановлення лічильників було витрачено лише 3 млрд. грн.

В Україні наразі існує 20 тис. км тепломереж, з яких 7 тисяч перебувають в аварійному стані. Проте, попри виділене фінансування, торік органи місцевого самоврядування відремонтували лише 240 км.

Відсутність енергозбереження веде до втрат при транспортуванні тепла на рівні близько 15%. Ці витрати за відсутності належного обліку тепла лягають на плечі споживачів.

Якщо уникнути підвищення тарифу на тепло через збільшення ціни на газ не можна, то цілком реально не платити за тепло, яке через відсутність утеплення будинків і мереж та неадекватний облік споживання теплової енергії, просто не доходить до наших осель.

- Сьогодні 98% підприємств теплокомуненерго підпорядковані органам місцевого самоврядування. Тож формування тарифної політики на послуги з теплопостачання належить до їх компетенції. – заявив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Едуард Кругляк. -  Я хочу наголосити, що саме органи місцевого самоврядування несуть повну відповідальність за кожну цифру в затверджених ними тарифах, які мають бути 100% справедливими»

Робота над помилками

Звертаючись до місцевих голів, Глава Уряду наголосив, що потрібно системно підійти до вирішення питання, і закликав їх подати чіткий план модернізації й розвитку ЖКГ на 2019-2020 роки, який передбачав би інвестиції в оптимізацію виробництва тепла та його поширення, адже від цього залежить вартість тепла і гарячої води для українців.

Прем’єр-міністр України також відреагував на ситуацію із завищеними вимогами щодо оплати споживання тепла за старими нормами постачання. Він доручив Національній комісії з питань регулювання ринку електроенергетики та комунальних послуг, Антимонопольному комітету, Державній службі з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів провести ретельні перевірки організацій, що постачають енергоресурси, накласти відповідні штрафи і захистити споживачів від необґрунтованих платіжних вимог.

За словами Володимира Гройсмана, до цієї роботи мають активно долучитися й представники місцевої влади.

- Все, що зараз відбувається, – це беззаконня з боку різних постачальних організацій. Я прошу: наведіть порядок і захистіть людей. Це чітка вимога, – сказав Глава Уряду.

 

 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору