У Черкасах з’явилася перша муніципальна няня (відео)

14 березня 2019, 16:22

У Черкасах з'явилася перша муніципальна няня (відео)

Першою у Черкасах скористалася соціальним урядовим проектом «Муніципальна няня» містянка Людмила Маловиця. Вона має двох синів. Молодшому – Тимофію – рік і місяць, про це йдеться у сюжеті "UA: Черкаси".

Договір на відповідні послуги жінка уклала з бабусею хлопчиків – Надією Маловицею. Сьогодні Людмила звернулася до органів соцзахисту щодо відшкодування державою послуг няні.

Надія Маловиця стала першою муніципальною нянею у Черкасах. Обов'язки жінка виконує з першого березня. Однорічного Тимофія доглядає тричі на тиждень. Такими є умови договору, який вона уклала з мамою хлопчика свою невісткою Людмилою Маловицею.

- Я бабуся, я вожуся зі своїми онуками. І коли запропонували, то я була дуже рада, що є така можливість допомогти дітям і заробити собі гроші, - каже жінка.

Охочі стати муніципальною нянею мають бути оформлені, як підприємці. Із цим Надія Маловиця клопоту не мала.

- Я підприємець першої групи. Так що мені було дуже просто. Я сходила в податкову, написала заяву. І все, - розповідає жінка.

За умовами договору за годину роботи Надія Маловиця отримує 20 гривень. Згідно із проектом держава відшкодовуватиме сім'ям кошти за послуги няні у розміру прожиткового мінімуму - 1 626 гривень.

Детальніше - у сюжеті.

 Нагадаємо, що державну програму "Муніципальна няня" впроваджує Міністерство соціальної політики України. Згідно із проектом, держава відшкодовуватиме сім’ям кошти за послуги няні у розмірі чинного прожиткового мінімуму 1626 гривень. Для таких нянь передбачено врахування соціального стажу.
Вгору