Табурець розповів, як за рік повномасштабної війни змінилось життя на Черкащині

24 лютого 2023, 12:15

Фото: Про все

Сьогодні, 24 лютого, очільник Черкаської ОВА Ігор Табурець провів пресконференцію, присвячену річниці початку повномасштабної війни росії проти України.

Очільник ОВА повідомив, що за час повномасштабного вторгнення в області збільшили кількість укриттів майже вдвічі. Наразі налічується 870 таких об'єктів.

Від російських ударів на Черкащині постраждали 218 об'єктів.

- Найбільші наслідки мали саме ураження об'єктів інфраструктури на Уманщині. Там постраждали мирні об'єкти. Саме на тій території наші рятувальники знешкодили вже 36 тисяч вибухонебезпечних предметів, - розповів Табурець.

За його словами, 24 об'єкти в області вже відновлені, 16 з них належать до комунальної власності, 1 - до державної та 9 до приватної власності.

- Паланський ліцей найбільше постраждав. Він увійшов до державної програми відновлення. Ще 2 гімназії у Паланський та Христинівській ОТГ будуть відновлені за державною програмою, - розповів очільник Черкаської ОВА.

Загалом від 24 лютого минулого року шляхами Черкащини проїжджали або залишилися тут на проживання понад 260 тисяч переселенців. Наразі понад 103 тисячі ВПО проживають в нашій області.

Також Ігор Табурець подякував медикам екстреної медичної допомоги області.

- Наші медики з перших днів брали участь в евакуації людей з місць, де ведуться бойові дії. Також вони працюють на деокупованих територіях, які часто піддаються обстрілам росіян. За цей рік наша медична система змогла не зупинитися в державній програмі з трансплантації. Наші медики змогли провести 51 трансплантацію кісткового мозку, 9 - нирок і, навіть, одну трансплантацію серця, - розповів Табурець.

Під час повномасштабної війни на Черкащині приділили велику увагу облаштуванню укриттів у школах та дитячих садочках.

За словами Табурця, наразі понад 82% навчальних закладів в області приведенні до такого рівня, де можна гарантувати безпеку під час очного навчання.

За рік з прифронтових міст України на Черкащину релоковано 38 підприємств, ще близько шести перебувають на стадії релокації.

За рік з бюджету області спрямували 114 млн гривень на підтримку територіальної оборони, ще 318 млн - на ЗСУ та інші силові структури, 132 млн - на підтримку ВПО та 36 млн - на відновлення пошкоджених об'єктів.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору