Суд у справі Кухарчука: чому засідання знову не відбулося

21 березня 2019, 12:43

Засідання щодо зміни міри запобіжного заходу очільнику обласного "Нацкорпусу" Дмитру Кухарчуку, яке мало відбутися сьогодні, 21 березня, в Апеляційному суді Черкаської області знову не відбулося. Суддя Ігор Поєдинок із колегії взяв самовідвід. 

Захисники Кухарчука оскаржують попереднє рішення Соснівського суду Черкас, який визначив підозрюваному цілодобовий домашній арешт.

Представник Феміди повідомив, що не може розглядати цю справу, оскільки є потерпілою стороною у провадженні, фігурантом якого є Дмитро Кухарчук. Нагадаємо, 30 травня 2017 року представники Національного корпусу блокували залу суду під час засідання у справі Сергієнка. Саме через ці події судді беруть самовідвід.

За словами захисника Кухарчука Володимира Волосовського, вже другий суддя бере відвід у зв'язку із втручанням у роботу правосуддя представників Цивільного корпусу "Азов". Тому служитель Феміди не може здійснювати правосуддя у вказаному провадженні.

- Така заява судді є логічною та обґрунтованою. Проте жодного разу за два роки в межах цього провадження Кухарчука не викликали для пояснень. Про існування цієї справи ми дізналися на минулому засіданні, коли суддя Ященко заявив про самовідвід, - додав Волосовський.

Дмитро Кухарчук запевняє, що у 2017-ому блокування не було, просто активісти були присутні під час засідання.

- Для мене це кримінальне провадження - новина, адже ніхто нікуди не викликав. Але те, що судді зараз беруть самовідвід, - це правильно, - прокоментував ситуацію лідер черкаського осередку ПП "Національний корпус".

Зауважимо, що надалі матеріали провадження передадуть на повторний автоматизований розподіл для визначення іншого судді колегії.

- Ви всі розумієте, що рішення стосовно мого ув'язнення - політичне, гадаю, що це питання часу. Напевно на початку наступного тижня збереться нова колегія суддів, проте, зважаючи на те, що суддя Іваненко перебуває зараз у відпустці, то швидше за все буде суддя Соломка, яка теж буде зобов'язана взяти самовідвід. Потім існує практика притягнення суддів із цивільного апеляційного суду. Думаю, що вони просто не хочуть брати на себе таку відповідальність, - додав Кухарчук.

Суд у справі Кухарчука: чому засідання знову не відбулося

Нагадаємо, під час минулого засідання, яке було заплановане на 19 березня, член колегії суддів Микола Ятченко також заявив про самовідвід, у зв'язку з чим апеляцію Кухарчука не розглянули.

Читайте також: Головний фінансист Черкас подала у відставку через порушення бюджетного законодавства

Нагадаємо, у суботу, 9 березня, під час виступу Петра Порошенка перед черкасцями на площі Богдана Хмельницького представники Нацкорпусу влаштували акцію непокори, у ході якої відбулися сутички між активістами та поліцією, в якій постраждало 22 правоохоронця.

Вже наступного дня сімох активістів НК було затримано спецпризначенцями поблизу Переяслав-Хмельницького, двом з них - Дмитру Кухарчуку та Антону Братко було оголошено підозру та поміщено до ізолятору тимчасового тримання.

Прокурор вимагав для підозрюваного 60 діб арешту в слідчому ізоляторі. Втім, рішенням слідчого-судді Соснівського районного суду Черкас Дмитру Кухарчуку обрали запобіжний захід - цілодобовий домашній арешт строком на два місяці, а Антону Братку - нічний домашній арешт на той самий термін.

Зануда сказав:

Цивільний корпус “АЗОВ”? Такого не існує😂

Вгору