Субсидія по-новому: черкащани декларуватимуть доходи всієї родини

21 серпня 2018, 21:25

Субсидія по-новому: черкащани декларуватимуть доходи всієї родини

Заступник директора департаменту-начальник управління соціальної допомоги та компенсаційних виплат департаменту соціальної політики Черкаської міської ради Бінусова К.М. інформує про те, що форму декларації про доходи для одержувачів субсидії змінили. Відтепер у декларації потрібно вказувати доходи всіх членів сім'ї (чоловіка, дружини і неповнолітніх дітей), навіть тих, які зареєстровані за іншими адресами.

Часто в сім'ях буває так, що людина прописана за однією адресою, дружина і діти за іншою. Крім того, людина може працювати, а дружина перебувати в декретній відпустці або взагалі не працювати. Раніше сім'ї, в яких дружина була зареєстрована з дітьми в будинку одна, отримували чималу субсидію, при цьому доходи чоловіка не враховувалися, проте гроші в сім'ю приносив саме він.

У той же час на будинок або квартиру, де прописана людина, оформлялася субсидія, виходячи з кількості незареєстрованих, а фактично проживаючих осіб. Тому і доходи такої людини не бралися до уваги для призначення допомоги ні там, ні тут.

З 1 травня була змінена форма декларації про доходи для одержувачів субсидії. Відтепер в декларації потрібно вказувати доходи всіх членів сім'ї (чоловіка, дружини і неповнолітніх дітей), навіть тих, які зареєстровані за іншими адресами. При цьому соцнорми житла соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування за адресою домогосподарства на таких осіб не розраховуються.

У разі подання неповних або недостовірних відомостей управління може відмовити в призначенні житлової субсидії або припинити її надавати. Крім того, одержувачу субсидії доведеться повернути надміру перераховану (виплачену) суму субсидії.

Форму декларації про доходи для одержувачів субсидії змінили. Сьогодні в декларації потрібно вказувати доходи всіх членів сім'ї (чоловіка, дружини і неповнолітніх дітей), навіть тих, які зареєстровані за іншими адресами.

За інформацією прес-служби Черкаської міської ради

Вгору