Стратегію розвитку Черкаського національного відтепер визначатиме Наглядова рада

16 березня 2016, 14:38

1 (1)

Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького привітали з ювілеєм представники Наглядової ради університету.

Цей орган створено у лютому 2016 року. Його склад затвердила вчена рада університету. Очільником Наглядової ради став Третій Президент України Віктор Ющенко.

Віктор Андрійович немало зробив для розвитку Черкаського національного.

Завдяки його підтримці майбутні історики ЧНУ минулого літа долучилися до серйозних розкопок на території державного історико-культурного заповідника «Трипільська культура». Інститут Президента Віктора Ющенка був одним із організаторів ювілейних Богданівських читань, присвячених 420-тій річниці з дня народження Богдана Хмельницького. За його сприяння готується до друку ілюстрований альбом унікального для Черкащини музею українського рушника.

Привітати колектив університету-ювіляра Віктор Ющенко прибув особисто.

— Свої вітання хочу адресувати професорам і викладачам університету. Освітній заклад завжди дорожить ними, вимірюється їхнім класом. Вітаю також студентів університету. Вища школа має величезне значення у формуванні будь-якої нації. Адже в усьому світі визнано, що найкращі інвестиції — це інвестиції в освіту і технології. Приємно говорити про динаміку розвитку Черкаського національного університету впродовж 95 років. Заклад розпочинався з трьох відділень і одного факультету. Зараз тут готують студентів за 52 спеціальностями. Та одна з найважливіших спеціальностей, які повинна давати вища школа — це спеціальність «українець», громадянин України. Ви з цим завданням упоралися. І сьогодні, коли Батьківщині непросто, студенти, викладачі університету не залишилися байдужими. Тож, хвала тим, хто причетний до освітньої праці, хто є складовою цього шановного і фахового навчального закладу!

2 (1)

Віктор Андрійович та інші представники Наглядової ради, які також прибули розділити свято з колективом університету, обговорили питання розвитку навчального закладу.

Ректор Черкаського національного Олександр Черевко висловив щиру подяку всім, хто зголосився захищати інтереси Черкаського національного на всіх рівнях — і в органах влади, і в суспільних, громадських інституціях, і в науковому середовищі, сприяти налагодженню співробітництва з навчальними, науковими, виробничими центрами України та інших держав, вирішенню питань фінансування діяльності закладу, а також здійснювати контроль за ефективним використанням коштів.

3 (1)

До Наглядової ради увійшли знані науковці, бізнесмени, громадські та політичні діячі. Це Василь Кремень, президент Національної академії педагогічних наук України, академік Національної академії наук України; Микола Жулинський, директор Інституту літератури імені Т. Г. Шевченка НАН України, академік Національної академії наук України; Павло Мовчан, голова ВУТ «Просвіта» ім. Т.Г. Шевченка; Олег Петренко, народний депутат України, голова підкомітету з питань національно-патріотичного виховання дітей та молоді Комітету Верховної Ради України з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму; Віталій Коваль, перший заступник голови Черкаської ОДА; Борис Райков, голова правління Черкаського обласного об'єднання організацій роботодавців; Іван Косенко, директор Національного дендрологічного парку «Софіївка» НАН України, член-кореспондент Національної академії наук України; Оксана Білозір, народна артистка України, голова Всеукраїнської громадської організації «Українська взаємодопомога»; Владислав Чабанюк, директор державного історико-культурного заповідника «Трипільська культура»; Володимир Цибулько, поет, перекладач, політичний діяч; Микола Васильченко, директор СТОВ «Агрофірма «Маяк», Заслужений працівник сільського господарства України; Володимир Мовчан, меценат.

— Університет пишається тим, що шановані люди, успішні в своїй сфері діяльності, визначатимуть разом із колективом університету стратегію його розвитку. За такої підтримки наш університет вийде на новий рівень розвитку, — переконаний ректор Олександр Черевко.

За інформацією прес-служби ЧНУ ім. Б. Хмельницького

 

Поділитись

Коментарі

Вгору