Черкащани будуть із водою лише до кінця березня?

16 березня 2016, 14:22

1399629751information_items_114846

Складна ситуація, яка виникла між ПАТ “Азот” та КП “Черкасиводоканал”, залишається критичною. Рахунки Водоканалу заблоковані, а безперебійне водопостачання для населення підприємство зможе забезпечити лише до кінця березня. 

Про це у коментарі "Про все" повідомив директор підприємства Сергій Овчаренко.

- Рахунки заблоковані, кошти ми не отримуємо, реагенти та паливо ми не закуповуємо, є проблеми із заробітною платою. Думаю, до квітня ми ще протримаємося в звичному режимі роботи. Тому до цього часу потрібно вирішити це питання, розблокувати рахунки, щоб можна було придбати реагенти, - зазначив Сергій Овчаренко.

Також він зауважив, що вчора депутати міської ради під час засідання сесії затвердили план соціально-економічного розвитку міста, в якому передбачили виділення 5,4 млн грн на відшкодування заборгованості перед ПАТ "Азот", проте цих коштів замало для погашення боргу.

- Взагалі рахунки блоковані на суму 18, 9 млн грн. Але варто враховувати, що з цієї суми 10 млн грн - це пеня, виконавчий збір та штрафні санкції, що відповідно до закону взагалі не можливо відшкодувати ні з бюджета, ні водоканалом. Це не передбачено тарифом. Тому тут ситуація надзвичайно складна. Щоб вирішити проблему, яка сьогодні склалася в місті, "Азот" повинен відмовитися від стягнення 10 млн грн, адже вони ці кошти хочуть отримати як додаткову винагороду керівництву "Азоту" за ненадані послуги. Тому логічно було б, щоб від 10 млн грн вони відмовились, а решту - 8 млн грн було б відшкодовано. Якщо "Азот" піде на принцип і буде стягувати повну суму, то наслідки для міста можуть бути непередбачувані, - наголосив директор КП "Черкасиводоканал".

Натомість, за словами  Голови Правління ПАТ «АЗОТ» Віталія Склярова, його підприємство не планувало і не планує отримувати прибутки за очищення стоків міста. А  затверджений НКРЕ тариф лише покриває його затрати. 

- Борг, про який сьогодні йде мова, утворився ще в кінці 2013-­го та в 2014 роках. На сьогодні «Азот» бере з «Водоканалу» за очистку стоків 1,41 грн. за 1 м3 (з ПДВ). Тариф «Водоканалу» – 4,14 грн. за 1 м3 (з ПДВ). Тобто вартість послуг ПАТ «АЗОТ» складає у його тарифі лише 30%. До того ж, «Водоканал» за останні два роки тричі підвищував тарифи для населення, підприємств і організацій міста за очищення стічних каналізаційних вод, тоді як наш тариф залишився на тому ж рівні. І це при тому, що «Азот» здійснює повний цикл очищення стоків. Тому при такій різниці у тарифах зрозуміти логіку керівника «Водоканалу» дуже важко. Тільки з початку цього року «Азот» надав послуги «Водоканалу» з очищення міських стоків на 5 мільйонів 164 тисячі 973 гривні, з яких отримав лише 830 тисяч 473 гривні. Тобто «Азот» і надалі продовжує, по суті, субсидувати «Водоканал», який у свою чергу в повному обсязі отримує гроші за цю послугу від населення, організацій і підприємств міста.

Також він вважає цинічними заяви директора КП, що «Азот» залишить місто без постачання води, бо заблокував рахунки «Водоконалу».

- Куди ж ідуть гроші громадян, до яких пан Овчаренко апелює,
намагаючись перекласти борги очолюваного ним підприємства на їхні плечі? А його резюме «…цей борг має сплатити не «Черкасиводоканал», а громада» є неперевершеним цинізмом, як і те, що, мовляв, «Азот» залишить місто без постачання води, бо заблокував рахунки «Водоконалу», знаючи, що такі дії не перебувають у компетенції «Азоту», - наголосив Голови Правління ПАТ «АЗОТ».

Міська ж влада намагається вирішити ситуацію, яка склалася між двома підприємствами, шляхом пошуку компромісу.

- Потрібно сідати за стіл переговорів і знаходити компроміс, щоб розблокувати рахунки комунального підприємства. До кінця цього тижня ми плануємо провести таку зустріч, - повідомив секретар Черкаської міської ради Олександр Радуцький.

Нагадаємо, керівник КП "Черкасиводоканал" переконаний, що ситуація між його підприємством та ПАТ "Азот" створена штучно.

Працівники «Черкасиводоканалу» беруть відпустки за власний рахунок.

ПАТ «Азот» знову спонукає підприємство до укладення договору на очищення стічних вод, в якому вимоги до якісних показників стічних вод є значно нижчими від фактичних.

 

 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору