Спекотний драйв, жінки та діти за кермом: у Полствині відгуркотів емоційний фестиваль

12 липня 2021, 15:36

Втретє село Полствин, що на Канівщині, приймало у себе відомий фестиваль, головною родзинкою якого є тракторні перегони.

Взагалі, це дев’ятий на Черкащині Тракторфест, за яким за рік усі встигли добряче скучити. Особливо, якщо зважити на певні відомі обставини. Проте, Тракторфест-2021 вийшов особливо вдалим за своєю емоційністю та масою видовищних подій, насиченням цікавих конкурсів для малих, і великих, за які можна було виграти достойні призи. Окрім того, фест зазвичай радо приймає митців усіх спрямувань — і кулінарів, і народних майстрів та умільців. А ще Тракторфест — це зазвичай можливість побачити вживу зірок українського шоу-бізнесу. Нинішній і так розпечений емоціями фестиваль доповнили дві запальні виконавиці — Руслана з переможними „Дикими танцями“ та спокуслива світська киця Ольга Цибульська. Як саме відбувся довгоочікуваний фест у нашому репортажі з місця подій.

За твердженням головного натхненника Тракторфесту, директора ТОВ НВФ „Урожай“ ( МХП ) Олександра Воскобойніка, 9 липня у Полствин приїхало понад 8 тисяч осіб зі всіх куточків Черкащини та України. Втім він вважає, що це ще не межа і наступні фестивалі будуть ще більш велелюдними.

— Раніше наші батьки, прадіди, діди, коли закінчували якийсь певний об’єм агрономічних робіт — чи то були жнива, чи посівна, влаштовували радісне свято, яке відзначали надзвичайно дружньо та весело. Ми, на жаль, забули про традиції наших пращурів. Ми весь час працюємо і працюємо. А де ж радість ?! Ми забули про найголовніше — про спілкування. От ми й вирішили надолужити втрачене. І нам це вдається ! Я вважаю, що свято це вже давно є всеукраїнським, тому думаю, що вже наступного року до нас з’їдеться ще більше люду. Ми всім раді та готові щиро подарувати один день драйвового відпочинку, — акцентував директор ТОВ НВФ „Урожай“.

До речі, цьогорічну гоночну трасу назвали „Монца-2021“ за аналогією форми відомого італійського треку поряд з містом Монца. Саме цей трек призначений для гонок Формули-1. З єдиною різницею у довжині гоночної траси. Бо полствинська склала 550 метрів.

У кожному класі після кваліфікаційних заїздів у фіналі змагалися на тракторах МТЗ та могутніх машинах „Fendt“ четвірки лідерів. Судили учасників змагань досвідчені судді. Головним суддею було призначено представника партнерської компанії „Астра“ Олександра Шпака.

— Серед них є вже досвідчені „гонщики“, які вже неодноразово брали участь та перемагали у перегонах на тракторах, але є й такі, що пробують свої сили та випробовують себе на мужність проявити свої вміння на змаганнях такого рівня вперше, — зазначив Олександр Воскобойнік. — Тільки працівників від виробничих підрозділів „Урожаю“ було більше 800 чоловік. Але з ними приїхали їхні родини, їхні діти та маса вболівальників зі всієї України. Без перебільшення на святі маємо більше восьми тисяч людей. А безпосередньо участь у змаганнях беруть 20 механізаторів.

Олександр Анатолійович вважає Тракторфест взагалі унікальним явищем на теренах України. Бо аналогів його просто не існує. Але ще більшої унікальності цьогоріч додала участь у гонках на тракторах жінок та дітей до 16-ти років. Щоправда вони заповзято „ганяли“ по треку з інструкторами.

Цікавим є й те, що участь у перегонах виявили бажання взяти механізаторські родини. Так, пліч опліч змагались та вболівали один за одного батько та син Ляшки. А ще дуже симпатична родина Савранських, які спромоглися вибороти перемогу у своїх категоріях та отримати за неї солідний грошовий приз.

— У перегонах Тракторфесту беру участь втретє. Займав треті місця в попередні роки. А взагалі за кермом трактора я з 1997 року. Гроші це звісно добре, але мені подобається сама атмосфера та можливість показати свої вміння, подивитись на колег. А ще й собі довести, що щось умію. Змагання — це такий адреналін, який надихає до вдосконалення. Цього року я маю бути не просто переможцем, а й добрим прикладом для сина. Звісно буду вболівати за нього. Я гордий, що в мене підростає гідна заміна. За мене та Вадима сьогодні вболівають дружина та менший син, який сподіваюсь через кілька років також братиме участь у цих перегонах. Йому лише 11 років, але він вже вміє керувати великим трактором. І робить це досить пристойно, — розповів Андрій Ляшко з виробничого підрозділу Ліпляве.

Людмила Савранська з виробничого підрозділу Катеринопіль вразила усіх вболівальників своєю жіночністю у поєднанні з унікальною водійською майстерністю. Вона підкорила своїм проїздом не лише глядачів, але й захопила у полон емоцій власного чоловіка.

— Я обожнюю швидкість та адреналін. Завжди хотіла оволодіти таким великим та чудовим трактором, як „Fendt“. Загалом керую автомашиною вже 13 років. Хоча звісно управляти нею порівняно набагато легше. Дуже тішусь сьогоднішньою перемогою та радію за себе і чоловіка, — щиро зізналась журналістам пані Людмила.

Так само на висоті показала себе юна водійка Юля Коваленко, яка сміливо і дуже на рівних боролась з однолітками.

— Це незабутні емоції. Я вражена і дуже задоволена. До цього я пробувала один раз просто проїхатись на тракторі і два рази з бочкою. Оскільки в мене був досвід і я вмію водити механіку, мені було набагато легше це зробити, – розповіла дівчина.

Переможцями Тракторфесту-2021 цього року стали Василь Дзюба з ВП Катеринопіль, який змагався на тракторі МТЗ-80. Його колега з цього ж виробничого підрозділу, Олександр Крикливенко, який долав гоночну трасу на тракторі„Fendt“, також посів у своїй категорії перше місце. Серед жінок першість виборола також катеринопільчанка Людмила Савранська, а серед дітей нагороду отримав Максим Женжера. Усі вони отримали винагороду від 7 до 15 тисяч гривень.

Між іншим, грошові призи та спеціальні дарунки отримали переможці, які посіли три призових місця. Так само організатори мотивували й учасників інших конкурсів — Кулінарного від громад, „Курячих перегонів“ та „Шаленого механізатора“. Свої призи отримала публіка, яка залюбки включилась у змагання за призи. Декому дістались палиці для скандинавської ходьби. Саме таким чином Олександр Воскобойнік, який сам давно практикує зайняття скандинавською ходьбою та долучає до неї цілі громади, мотивує людей села до здорового способу життя.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору