Скликання “законодавчого спаму”: наскільки ефективно працювали нардепи від Черкащини

24 липня 2018, 13:11
Звіт "Опори" про роботу депутатів

Фото: "Про все"

Минулого тижня завершилася восьма сесія VIII скликання Верховної ради України. ГМ “Опора” підвела підсумки діяльності черкаських “мажоритарників” за перше півріччя 2018 року, а також за 3,5 роки їхньої депутатської діяльності.

Хто з депутатів як відвідував сесії, як голосував, скільки говорив та скільки законопроектів було ним подано — про все це йшлося в звіті, який представила Громадянська мережа “Опора”. Зокрема, мова йшла про діяльність позафракційних Олега Петренка та  Владислава Голуба, представників депутатської групи “Партія “Відродження” Валентина Ничипоренка, Геннадія Бобова, Володимира Зубика та Антона Яценка, а також депутата від БПП Сергія Рудика.

За словами координатора ГМ “Опора” в Черкаській області Захара Колісніченка, нинішнє скликання Верховної Ради можна з легкістю назвати скликанням “законодавчого спаму”. Адже у це скликання подано найбільшу кількість законопроектів — 6613, в той же час з них було ухвалено 808.

Звіт "Опори" про роботу депутатів

У розрізі ініціаторів законопроектів можна побачити, що найбільшу підтримку отримали проекти Президента України — 117 з 154, що складає 76% від всіх поданих законопроектів. Кабмін отримав лише 29% ухвалених законопроектів, а депутати — лише 8%.

Якщо поглянути на законодавчу діяльність черкаських депутатів, то можна побачити, що найбільшу кількість законопроектів подав Сергій Рудик  — 151 (з них ухвалено — 14), а найменшу — Володимир Зубик — 18 ухвалено — 2). За 2018 рік жоден законопроект, авторами чи співавторами яких були черкаські мажоритарники, не став законом.

Окрім того, варто звернути увагу і на те, скільки разів депутати брали слово. Так, найменшу кількість разів виступали Володимир Зубик — 0, Геннадій Бобов — 1, Олег Петренко — 4 рази, Валентин Нечипоренко — 20 раз, Сергій Рудик — 50, Владислав Голуб — 101, а Антон Яценко — 112 разів.

Звіт "Опори" про роботу депутатів

У 2018 році правом на виступ скористалися Володимир Зубик — 0 разів, Геннадій Бобов — 0, Олег Петренко — 1, Валентин Нечипоренко — 1, Сергій Рудик — 9, Владислав Голуб — 27, а Антон Яценко — 15.

Якщо проаналізувати, хто з депутатів як відвідував сесії, то тут виникає певна проблема — адже є електронна та письмова реєстрація. Так, за електронною реєстрацію найбільше прогулів має Олег Петренко — він пропустив 324 засідання, а за письмовою — Володимир Зубик та Геннадій Бобов, які пропустили 263 та 277 засідань.

Звіт "Опори" про роботу депутатів

Але перебувати на сесії - не означає працювати. Тут лідером за неголосуванням стали Володимир Зубик, який не голосував 1641 раз та Геннадій Бобов — 1573 разів. У той же час Олег Петренко не голосував лише 190 разів.

У розрізі депутатських запитів, які також є важливою частиною роботи депутатів, то найбільше депутатських запитів склали Сергій Рудик — 211, Владислав Голуб — 96 та Олег Петренко — 92. Найменшу — Володимир Зубик — 2 та Геннадій Бобов — 8.

Вгору