Черкасці вимагають припинити незаконну забудову Соснівського парку

24 липня 2018, 13:46

Зустріч Владислава Голуба з мешканцями Соснівки

Жителі мікрорайону «Соснівський» нарікають на те, що можуть втратити Соснівський парк – легені міста Черкаси. Вже кілька років поспіль парк обростає новенькими домоволодіннями, дерева не насаджуються, пошкоджені – не вирубуються. Зарадити цьому не можуть, адже межі території парку і досі не визначено, а отже і взяти на баланс його не можна. Про це жителі мікрорайону розповіли народному депутату від цього округу Владиславу Голубу під час його візиту до Черкас. 

Голова КСН "Соснівський" Анна Демченко каже, що проживає тут вже 42 роки й за цей час жителі так і не відчули, що про них піклуються.

- Від вулиці Мендєлєєва, 4 і до Дахнівки жодного дерева не висаджено. Цього не можна робити, при радянській владі були знесення дерев, але були й насадження,- розповіла Анна Демченко.

Соснівський парк розташований на території Черкаського бору, в рекреаційній зоні м. Черкаси між вулицями Золотоніська, Мініна і Пожарського, Грузиненка та Ціолковського. Створений рішенням Черкаської міської ради у липні 2010 року, а рішенням Черкаської обласної ради від 15.02.2011 № 4-13/VІ парку надано статус пам'ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення на площі 6,64 га.

У межах парку заборонена передача в господарське використання окремих земельних ділянок заповідного об'єкту; надання земельних ділянок під забудову; будь-яке будівництво капітальних та розміщення тимчасових споруд, не пов'язане з організацією охорони парку.

Але вже у 2015 році на території парку екологами було виявлено незаконне будівництво, в результаті розробки проекту землеустрою з організації та встановлення меж парку у 2015 році було встановлено, що його площа становить не 6,64 га, 6,29 га. Сьогодні незаконна забудова продовжується, стверджують мешканці.

- По вулицях Грузіненка і Ціолковського будівництво поширилось і на паркову зону. А зараз залишилось 6, 29 га парку. На сесії Черкаської міської ради не порушується навіть питання про винесення парку в натуру, а якщо немає винесення в натуру – то не можуть взяти на баланс, а так ми парк не збережемо. З року в рік одні й ті самі проблеми, які ніяк не вирішуються, - розповів заступник голови КСН "Сонівський" Сергій Кириченко.

Частково в мікрорайоні було прокладено дорожнє покриття по вулиці Золотоніській, облаштований майданчик, а прибирання, підтримання чистоти парку нині впало на плечі самих мешканців.

Як вихід із такої ситуації громадськість стверджує, що логічною була б розробка перспективного плану мікрорайону, де обов’язковими елементами стали б і побудова доріг, тротуарів і збереження паркової зони. Потрібний також і спортивний майданчик, бо старшим дітям, молоді -дозвілля майже немає. В свою чергу нардеп запропонував взяти на контроль збереження парку, якщо буде необхідно, звернутися до правоохоронних органів.

- Багато, що залежить від вчасного реагування на проблеми місцевої влади, зокрема, і питання будівництва доріг, тротуарів. Сподіваюсь нам вдасться направити державні кошти через фонд соціально-економічного розвитку на облаштування спортивного майданчика, - зазначив Владислав Голуб.

Після зустрічі із жителями керівник громадської приймальні депутата направила депутатське звернення Владислава Голуба міській владі Черкас щодо ремонту дорожнього покриття мікрорайону "Соснівський".

Так сказав:

Про те, що там будуються можновладці каже і той факт, що до новобудов прокладені нові асфальтовані підїзди, а в інших районах міста, на магістральних шляхах, ями, глибиною в коліно.

Ольга сказав:

Ми вже цілий рік “вимагаємо”, тільки хто нас слухає? Навіть брат мера там отримав ділянку.

Вгору