“Рвуться в руках”: що не так із засобами гігієни для людей з інвалідністю у Черкасах

06 жовтня 2021, 11:49

Рвуться у руках і не дихають — саме такі підгузки два місяці поспіль видають людям з інвалідністю і тяжкохворим у Черкасах. Про це «Суспільному» розповіла Тетяна Новакова, мама дівчинки з інвалідністю. 

Забезпечують засобами особистої гігієни в межах спеціальної міської програми. Пані Тетяна додає, що попри чітко прописані в програмі характеристики підгузків, люди отримують неякісні.

Черкащанка Тетяна Новакова разом із донькою приїхали в гості до сусідки Вікторії. Обох турбує одне і теж питання: чому замість якісних підгузків доводиться отримувати такі, що рвуться у руках. За словами Вікторії Ваценко, такого підгузка вистачить на один раз. Тож про практичність і мови йти не може.

- Мені на роботу немає сенсу їх одягати, бо немає змоги переодягтися, мені треба їх залишити або віддати тому, хто дома, і може кожні пів години змінювати, — пояснює жінка.

Вона додає, що якісніші підгузки доведеться купувати за власні гроші, оскільки лікувати почервоніння, запалення чи пролежні – вийде ще дорожче. Віддати ці, забрати рецепт назад і звернутися до іншої аптеки можна, але їхати на Хімселище довго, щоб отримати ці «дві неякісні пакування».

Підгузки за рецептами відпускають в одному з аптечних пунктів комунального підприємства "Фармація". Завідувачка Людмила Ващенко пояснила, що постачальник не змінився, влітку на 20 відсотків зросла ціна на підгузки, тож довелося перейти на нижчий клас: не супер, а стандарт.

проблемні підгузки

- На початку року ми уклали договір з міськрадою і там прописано кошторис, який ми маємо виконувати згідно із законодавством. Але згідно із законодавством, ми не можемо працювати в збиток. Сьогодні ми підгузки відпускаємо практично за ціною собівартості, — пояснює завідувач.

Жінка додала, що вона одна із перших слухає нарікання людей на якість підгузків. Усунути проблему самі не можуть, оскільки треба колективний підхід.

Директор департаменту охорони здоров’я Всеволод Кульчиковський ситуацію прокоментував так:

- Ну, як плануємо вирішувати? Щоб люди отримували нормальні товари. Якщо «Фармація», або, скажімо, той постачальник, який не забезпечує ці вимоги, він буде просто-таки відсторонений від видачі товару. Дійсно, підгузки не ті, які потрібно, видає сьома аптека і «Фармація», але вони не єдині постачальники. Є фірма «Медітен» і «Дуамед», які також є постачальниками, — розповів Всеволод Кульчиковський.

Наостанок він пояснив, що у цих фірмах таки можна отримати підгузки належної якості.

Нагадаємо, у Черкасах щотижня проводять творчі заняття для діток з інвалідністю

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору