Родина загиблого Сергія Сиротенка вже у цьому році може отримати житло

08 листопада 2017, 20:10

4 листопада Черкащина попрощалася із загиблим бійцем батальйону «Донбас» Сергієм Сиротенком, який 1 листопада підірвався на міні в зоні АТО. Боєць родом із Звенигородщини, в Черкасах у нього залишилася дружина і троє дітей. Загиблого АТОвця Черкас посмертно нагородили відзнакою «За заслуги перед Черкащиною». У родини, яка залишилася буз годувальника, гостро стоїть питання забезпечення житлом, інформує "Вичерпно".

На сайті міськради вже навіть зареєстрували декілька петицій з пропозиціями виділити дружині Олені та трьом дітям загиблого Героя квартиру.

Наразі вирішенням всіх питань родини загиблого військовослужбовця вже активно займаються, відзначив перший заступник голови ОДА Віталій Коваль.

- Щодо вирішення соціально-побутових питань родини загиблого Сиротенка Сергія, то ще під  час прощання із загиблим Героєм, я мав розмову із його рідними і рекомендував відразу звернутися в Центр допомоги АТО, оскільки родина має право, як нагороджена «За заслуги перед Черкащиною», на виплату 50 тисяч гривень з обласного бюджету. Окрім цього, є відповідна постанова Кабінету міністрів України, яка передбачає з державного бюджету субвенцію на закупівлю житла родинам загиблих. І щоб включили в чергу і родину Сиротенка, сьогодні директор департаменту соціального захисту Руслан Чикало перебуває в Києві в Міністерстві соціальної політики, — розповів у коментарі журналісту «Вичерпно» Віталій Коваль.

За словами першого заступника, є шанс, що житлове питання для родини вдасться вирішити ще у цьому році.

Інший варіант вирішення квартирного питання родини загиблого АТОвця — співфінансування із обласного та міського бюджету для забезпечення в 2017 році житлом.

- Тоді вони отримають кошти на свій рахунок і протягом календарного року мають вибрати житло у відповідності до встановлених будівельних норм. Якщо ж вони вибирають понад норму, то, за бажанням, можуть доплатити, — розповів Віталій Володимирович.

Родину у будь-який час чекають в Центрі допомоги АТО, що знаходиться у приміщенні облдержадміністрації, щоб надати всю необхідну допомогу, в тому числі в оформленні документів.

Окрім того, родині також мають виділити земельну ділянку, повідомив заступник міського голови Черкас Геннадій Шевченко. 

- На такі випадки ми зарезервували для сімей загиблих АТОвців землю в мікрорайоні Лісовий, щоб не шукати потім по півроку. Є ділянка землі, ми можемо її передати в будь-який момент, але наразі ведемо перемовини із одним забудовником, який зводить таун-хауси, він пропонує ділянку поміняти на таун-хаус площею 90 квадратних метрів. Ось зараз ми розглядаємо цей варіант, — розповів Геннадій Юрійович.

Сергій Сиротенко народився 24 грудня 1977 року, проживав у Черкасах разом із дружиною та трьома дітьми. У 1995 році закінчив загальноосвітню школу і в цьому ж році вступив до Академії прикордонних військ ім. Б. Хмельницького (окремий факультет ВВ МВС України). По його закінченню у 1999 році проходив службу командиром взводу у частинах Північного територіального командування ВВ МВС України до 2004 року. Влітку 2014 року добровільно пішов захищати Україну у щойно сформований підрозділ «Донбас», де обіймав посади заступника командира роти з роботи з особовим складом, командира роти та заступника командира батальйону. З лютого 2015 року уклав контракт на проходження військової служби з Національною гвардією України.

Боєць із позивним «Третій» загинув 1 листопада близько 11.30 год. під час виконання бойового завдання в районі н.п. Мар’їнка (Донецька область) у результаті підриву на міні.

Вгору