Робота, освіта, медицина – які послуги можуть отримати переселенці у Черкасах 

22 березня 2022, 20:52

Черкащина для жителів областей, де зараз тривають бої, переважно стала транзитною областю, розповів керівник Черкаської військової адміністрації Ігор Табурець. Втім чимало людей залишаються Черкасах, інформує Суспільне. Журналісти дізналися, як внутрішньо переміщеним людям знайти роботу, а також які медичні та освітні послуги вони можуть отримати.

Освітні послуги

Школи Черкас готові прийняти усіх дітей, які були вимушені тимчасово змінити своє місце проживання через бойові дії. Про це розповіла Суспільному заступниця міського голови Анастасія Чубіна.

За її словами, для цього батькам треба звернутися до найближчого закладу освіти з відповідною заявою.

"Навчальний процес має відбуватися і для дітей, які є переселенцями з більш «гарячих» точок. Тому школи Черкас готові прийняти усіх дітей і залучити їх до освітнього процесу. Для цього батькам треба звернутися до найближчого закладу освіти з відповідною заявою. Діти будуть зараховані до закладу і їм буде видана довідка, що певний термін навчання вони пройшли", – прокоментувала Анастасія Чубіна.

Це не дуже велика кількість учнів, бо в основному Черкаси нині використовують як транзитний регіон, сказала вона.

Послуги служби зайнятості

Центри зайнятості Черкащини в умовах воєнного стану працюють у звичному режимі. Про це Суспільному повідомила заступниця директора Черкаського обласного центру зайнятості Марина Сорокіна.

Вона розповіла, що нині реєструють безробітних та нараховують допомогу по безробіттю, а також щоденно відбуваються консультації клієнтів у телефонному режимі та за допомогою інших каналів комунікації.

Марина Сорокіна розповіла, що у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації деякі регіони України наразі не можуть надавати послуги зі сприяння зайнятості населення. Тому Черкаська служба надає послуги людям з інших областей.

"Напрацювали алгоритм тимчасового обслуговування клієнтів тих регіонів, де є труднощі. Так, відповідно до розпорядження Державного центру зайнятості, Черкаська обласна служба зайнятості залучена до обслуговування безробітних із Сумської області", – поінформувала заступниця директора Марина Сорокіна.

Вона розповіла, що нині понад 15 тисяч безробітних отримують послуги обласної служби зайнятості.

"Це на третину менше, ніж було на початку березня 2021 року. У березні 2022 року статус безробітного отримали 637 осіб, працевлаштовані понад тисяча безробітних", – сказала вона.

Фахівці Черкаського міського центру зайнятості надають послуги переселенцям з інших областей України, розповіла директорка Черкаського міського центру зайнятості Оксана Щербак.

За її словами, від початку введення воєнного стану в Україні до їхньої служби звернулися понад 150 шукачів роботи.

"До Черкаського міського центру зайнятості звернулися, зокрема, 16 громадян із областей, які зазнали найбільших руйнувань в результаті бойових дій агресора, із яких дев'ять людей отримали статус безробітного. Консультаційними послугами скористалися, зокрема троє людей із Києва та Київської області", – прокоментувала вона.

Оксана Щербак сказала, що фахівці міського центру зайнятості надають профорієнтаційні послуги та ознайомлюють з актуальними вакансіями громадян, які прибувають до гуманітарного центру Черкаської міської ради. Прийом громадян центр зайнятості проводить незалежно від зареєстрованого місця проживання чи перебування.

"Зареєструватися в центрі зайнятості можна трьома способами, зокрема: через портал «Дія» (лише зі стаціонарного ПК), скориставшись послугою «електронна черга» Державної служби зайнятості або ж шляхом особистого звернення до центру зайнятості", – розповіла вона.

За словами Оксани Щербак, нині виникають питання в отриманні статусу безробітного переселенцями.

"Основна проблема полягає в тому, що деякі громадяни, які переміщуються з регіонів ведення активних бойових дій, не можуть отримати статусу безробітного через відсутність відповідних документів", – пояснила директорка центру зайнятості.

Нині черкаські роботодавці потребують бухгалтерів, водіїв автотранспортних засобів, швачок, фрезерувальників, двірників, слюсарів-електриків із ремонту електроустаткування.

Оксана Щербак поінформувала, що станом на 15 березня на обліку в Черкаському міському центрі зайнятості перебуває понад 1 700 безробітних громадян.

"За період дії воєнного стану за сприяння міського центру зайнятості працевлаштовані 73 безробітних", – сказала вона.

Оксана Щербак порадила людям, які вирішили звільнитися з роботи, належно юридично оформити цей факт, щоб надалі не було труднощів з отриманням послуг у центрах зайнятості та працевлаштуванні.

"Багато наших клієнтів зіштовхнулися з проблемою юридичного підтвердження припинення трудових відносин чи інших видів зайнятості через те, що офіси компаній знаходяться в зоні активних бойових дій. Тому рекомендуємо громадянам, які вирішили припинити трудові відносини та роботодавців, що звільняють працівників, докласти максимальних зусиль щодо належного оформлення юридичних фактів", — прокоментувала Оксана Щербак.

Заступниця директора Черкаського обласного центру зайнятості Марина Сорокіна повідомила, Черкаський обласний центр зайнятості просить роботодавців повідомляти про потребу в працівниках за номером "гарячої лінії". Це потрібне для того, аби врегулювати попит та пропозицію регіонального ринку праці, підтримати економіку країни та допомогти внутрішньо переміщеним громадянам з роботою

Також вона сказала, що можна звернутися в будь-який центр зайнятості на території України, незалежно від зареєстрованого місця проживання чи місця перебування.

Медичні послуги

Переселенці з інших регіонів України можуть отримати медичні послуги в усіх поліклініках міста Черкаси. Про це Суспільному розповів директор департаменту охорони здоров'я та медичних послуг міської ради Всеволод Кульчиковський.

"Переселенців з областей, де відбуваються активні бойові дії, приймають всі центри первинної медико-санітарної допомоги Черкас", – повідомив Всеволод Кульчиковський.

Він пояснив, що сімейні лікарі приймуть пацієнтів і без декларацій.

"Приймають людей, які переїхали з гарячих точок і без декларацій. Декларацію можна підписати в поліклініці",– поінформував директор міського медичного департаменту.

Всеволод Кульчиковський сказав, що при укладанні нової декларації попередня припиняє дію автоматично.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору