“Можливості для бізнесу та вклад у людський капітал”: на Черкащині відбувся міжнародний економічний форум

10 листопада 2023, 17:29

На Черкащині відбулася наймасштабніша бізнес-подія області - Черкаський міжнародний економічний форум-2023.

Під час заходу учасники обговорили можливості та виклики сьогодення для бізнесу, економіку України в умовах війни та людський капітал як найдорожчу інвестицію.

- Перш за все, хочу подякувати нашим Захисникам та Захисницям за те, що ми сьогодні можемо вільно зібратись і працювати задля економічного зростання Черкащини та України. Майбутня Перемога України – це справа кожного з нас. Маємо розуміти, що кожна хвилина нашого часу має бути присвячена роботі на Батьківщину, - звернувся до учасників форуму начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець.

Табурець розповів про картину світу майбутньої Черкащини, він зазначив, що очікує змін.

- Змін у структурі економіки, в роботі з інвесторами, в підходах до співпраці з громадами. Ми всі знаємо, що Черкащина – аграрний регіон. Але цього замало. Потрібно йти далі й розвивати переробку. Насамперед глибинну. Сьогодні є запит на науково місткі технології у всіх сферах господарювання – від переробки аграрної продукції до виготовлення дронів. І ми готові запропонувати всі умови, зокрема й для розвитку цього напряму. У регіоні є декілька готових пропозицій для реалізації в короткій перспективі, - сказав очільник ОВА.

Важливим питанням нині є реінтеграції та реабілітації ветеранів російсько-української війни. Тому Ігор Табурець закликав кожного роботодавця розробити власну стратегію реінтеграції ветеранів на робочих місцях.

- Зі свого боку ми сьогодні дуже велику увагу звертаємо на розвиток реабілітаційних спроможностей у регіоні. Після Перемоги повернеться півтора мільйона ветеранів. Від того, наскільки ми всі з вами будемо готові до їхньої зустрічі, залежить – чи залишаться вони в Україні, чи поїдуть до своїх родин за кордон.

Також начальник Черкаської ОВА запропонував учасникам форуму доєднатися до Меморандуму про розвиток індустріальних парків.

- Унікальне географічне розташування завжди було однією з найбільших переваг для розвитку логістичних спроможностей області. Держава, обласна влада робить усе можливе, щоб бізнес це відчув – навіть під час війни розвиток транспортної логістики є великим пріоритетом для нас, - зауважив Табурець.

Підписали учасники заходу й меморандум про співпрацю щодо будівництва нового виробництва на Черкащині.

Ігор Табурець додав, що обласна влада надалі буде заохочувати громади Черкащини створювати стратегії розвитку, розвивати інфраструктуру, залучати інвесторів.

- Навіть зараз, під час війни. Всі ми маємо зрозуміти, що Перемога України буде абсолютною тільки тоді, коли ми станемо повноцінними членами європейської спільноти. Зокрема, і за показниками добробуту громадян, - сказав очільник ОВА.

Президент Торгово-промислової палати України, один з учасників економічного форуму Геннадій Чижиков зауважив, що нині вся країна, та бізнес зокрема, переживають стрес.

- Що таке стрес? Це коли так, як було, вже ніколи не буде. А ми хочемо старими методами розв'язувати ті питання, які у нас є. Не лише ми маємо навчитися жити по-іншому, а і Європейський Союз. І це тривалий процес. Ми повинні навчитися спілкуватися із Західними країнами та працювати в ЄС. Ми повинні показувати, що з нами - українцями - вигідно співпрацювати, - наголосив Геннадій Чижиков.

Голова правління ПрАТ “МХП”, черкащанин Юрій Косюк поділився досвідом роботи компанії та викликами, з якими вона зіштовхнулася під час повномасштабної війни.

- За час повномасштабної війни кожен третій чоловік-працівник нашої компанії пішов захищати Україну. Зараз роботу, яка раніше називалася “чоловічою”, почали виконувати жінки. Це відкриття для нас, адже справляються вони добре. Ми дійсно впевнено можемо сказати, що не існує “чоловічих” або “жіночих” професій, - розповів Косюк. - У нас дуже гарні перспективи, якщо ми станемо частиною Європейського Союзу. Те, що ми є виробничою базою для ЄС - це безумовно. За останні роки ми значно збільшили експорт в Європу тому, що дуже змінилися. Я вважаю, що тим, хто дивиться в майбутнє, однозначно потрібно думати про комбінацію українського виробництва і якоїсь локальної доробки на європейському ринку для адаптації для європейського споживача. Нашої української енергії вистачить на те, щоб кожен, хто має бажання, знайшов собі європейського споживача. Ми дійсно можемо бути годувальницею Європи.

Під час економічного форуму також тривав пасивний аукціон на підтримку ЗСУ, в якому могли взяти участь всі учасники заходу.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору