Знизився попит на оренду дорогих квартир: яка ситуація на ринку нерухомості в Черкасах

25 січня 2024, 12:18

На початку 2024 року в Черкасах знизився попит на оренду дорогих квартир та зросла кількість переселенців, особливо із Харківщини, які шукають житло.

Про те, яка зараз ситуація на ринку нерухомості в місті журналістам "Про все" розповів юрист, директор одного з черкаських агенств нерухомості Олександр Франко.

За його словами, після Нового року на ринку спостерігалася невелика стагнація.

- Завжди є періодичні зниження попиту на новорічні свята. До Нового року всі хочуть закрити свої питання, які назбиралися за попередній рік. Відповідно, в грудні був досить стійкий попит: люди хотіли продати/купити житло. Після Нового року була невелика стагнація. Станом на сьогодні все знову повертається на свої місця: так само люди купують, продають, здають та винаймають житло в оренду, - пояснює Олександр Франко.

Олександр Франко

Нині в Черкасах знову побільшало переселенців із Харківщини, Запоріжжя, які шукають житло переважно середнього класу.

- Хотілося б попросити черкащан бути більш лояльними до людей з домашніми улюбленцями. Я зіштовхнувся з тим, що багато власників квартир, навіть, якщо самі мають котів чи собак, не дуже раді бачити квартирантів із домашніми тваринами. Але куди ж люди їх дінуть? Це питання актуальне і для місцевих, і для переселенців. Можливо, власникам варто брати більший заставний депозит або ще якось перестраховуватися. Я і власників розумію, адже бували й негативні випадки. Але є таке побажання, бути більш лояльними до клієнтів з домашніми тваринами, особливо, коли це невеликі улюбленці, - говорить директор агенства нерухомості.

За спостереженнями юриста, попит на дорогі квартири в оренді в Черкасах знизився.

- У кожному сегменті нерухомості різна динаміка цін. Особисто мені здалося, що попит на дорогі квартири в оренді трохи впав. Наприклад, квартири, які до Нового року коштували 10-12 тисяч, зараз "стоять", поки ціна не спуститься на півтори, дві, можливо, навіть три тисячі. Квартири, які були по 25 тисяч, сьогодні коштують 22-23 тисячі. Я б сказав, що відсотків на 15 ціни на оренду "просіли", - додає Олександр Франко.

Ціни під час купівлі/продажу житла за останній час не змінилися.

- Росту цін я не бачив. Вартість метра квадратного квартири в новобудові залежать від забудовника, локації будинку та якості, стартує вона від 700 до 1100 доларів. На ціну вторинного житла впливає дуже багато критеріїв - починаючи від району міста та поверху. У середньому, вторинне житло з ремонтом, залежно від стану, вартує від 700 до 1000 доларів за квадрат, - каже фахівець.

Ціна на квартиру в новобудові визначається також ціною на земельну ділянку, відповідно чим дорожчий район і земля, тим дорожчі там будуть квартири.

- У Черкасах досить довго найдорожчими районами у плані нерухомості є центр, Казбет і Митниця. Далі за спаданням йдуть район "ринку на Сєдова", площа 700-річчя, Південно-Західний район, Чорновола, - додає директор агенства нерухомості.

Олександр Франко розповідає, що нерухомість в Черкасах, порівняно з іншими містами України, недешева.

- Спілкуючись з клієнтами з інших куточків України, ми дійшли висновку, що Черкаси - недешеве місто. Порівняно з Дніпром чи Івано-Франківськом, Черкаси - дорожчі в плані нерухомості. Наприклад, в Івано-Франківську ціни на новобудови в середньому на 20%, а це досить суттєва різниця, нижчі, ніж у Черкасах, - говорить він. - Конкуренція на ринку нерухомості в Черкасах нікуди не зникла. Порівняно з минулим роком радикально ситуація не змінилася. Можна відкрити будь-який ресурс і побачити пропозиції. Чим більша конкуренція, тим нижча ціна, і навпаки. Також ми дуже залежні від політичної та ситуації на фронті. Ми вдячні всім захисникам України. Весь тил залежить від ситуації, яка буде там.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору