Підприємства роками забруднювали притоки Дніпра на Черкащині (відео)

22 березня 2019, 09:04

Притоки Дніпра на Черкащині роками забруднювали підприємства (відео)

На Черкащині апеляційний суд заборонив комунальним водоканалам  двох райцентрів скидати неочищені стоки у річки. Ці підприємства забруднювали річки роками, про це йдеться у сюжеті "Подробиць".

Ще п'ять років тому набрати води зі свердловини, що у дворі Лідії Савченко, рідні приїздили навіть з Черкас. На вигляд вона і зараз чиста та прозора, але з неприємним запахом та залишає на відрах в'язкий наліт. Іншої води, каже пенсіонерка немає, тож доводиться використовувати цю.

- Слиз така, що "дряпучкою" кожного ранку мию чашку і відра, і все. Я тільки цю воду вживаю. Що ж я зроблю. Раніше була добра вода, - каже жінка.

Така ситуація у всіх селах, через які теча річка Суха Згар. Уже років з десять, розповідають місцеві жителі, як вона перетворилася на мертву стічну канаву. Тут навіть жаби не живуть. Водойму забруднюють потоки нечистот, які систематично скидають очисні споруди Золотоноші.

Міський голова звинувачень не відкидає – мовляв, таке і справді було кілька років тому. Та після реконструкції очисної системи все змінилося. І нині, запевняє, – більшість показників у нормі.

- Зараз із полів пішли хімікати, сніг розтанув і поніс їх в нашу річку. За пару показників ми зрозуміло, що переживаємо, але критичної ситуації ми не бачимо, – заявив міський голова Золотоноші Віталій Войцехівський.

Прозора вода у Сухій Згарі дійсно є, але лише там, де вона бере початок. Місце скиду гарно замасковане, воно розташоване буквально в п'яти метрах від джерел, з яких ріка бере свій початок.

Зимою екологи відбирали у річці проби води: вміст деяких речовин перевищував гранично допустиму норму в 4-5 разів.

У лютому, за позовом екологічної інспекції, апеляційний суд заборонив Золотоноші скидати стічні води з перевищенням концентрації забруднюючих речовин. Така ж постанова стосувалась і очисних споруд Сміли.

Детальніше - у сюжеті.

Читайте такожСмілянське комунальне підприємство змусять припинити забруднювати річку.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору