Смілянське комунальне підприємство змусять припинити забруднювати річку

14 березня 2019, 19:53
Смілянське комунальне підприємство змусять припинити забруднювати річку

Річка Тясмин, фото з мережі

КП «ВодГео» повинно обмежити скиди з перевищенням ГДС в річку Тясмин. Про це йдеться у постанові суду за зверненням Держекоінспекції.  

Як повідомила у коментарі "Про все" начальник відділу атмосферного повітря Держекоінспекції Наталія Лесечко, вони неодноразово проводили перевірки скидів, які здійснює КП «ВодГео» у річку Тясмин, а також брали проби води.

- За розрахунками фахівців, комунальне підприємство спричинило збитків на понад 400 тисяч гривень, - зауважила Наталія Лесечко.

За її словами, уже кілька років фіксувалися перевищення таких скидів у річку Тясмин і кожного разу нараховували збитки. Оскільки це комунальне підприємство, то органи місцевого самоврядування повинні розробляти проекти для поліпшення роботи очисних споруд.

- Ми направили листи до комунального підприємства та органів місцевого самоврядування, що треба вживати заходів для врегулювання проблеми, - додала Лесечко.

Також вона розповіла, що в разі бездіяльності працівників комунального підприємства стосовно цієї ситуації, вони нестимуть адміністративну відповідальність.

Для того, щоб відновити санітарний та гідрологічний режим річки потрібно систематично закладати кошти та реалізовувати спеціальні проекти.

- На Черкащині взагалі з очисними спорудами ситуація не дуже хороша. Вони всі застарілі і потребують реконструкції. Зокрема, подібні проблеми є із забрудненням річки Золотоношка. Нараховуються збитки і судді виносять постанови про обмеження скидів тощо, - додала Лесечко.

 

Коментарі

Вгору