Прокуратура перевірить заяви черкаських депутатів щодо підкупу голосів у міськраді

29 вересня 2017, 17:28

Двоє депутатів Черкаської міської ради Максим Шадловський та Олексій Романов заявили про те, що їхні голоси хотіли купити. За голосування щодо імпічменту міському голові, за словами обранців, їм пропонували мільйон. Утім до правоохоронних органів депутати не зверталися. Про це вони заявили сьогодні під час прес-конференції  у міській раді. Заяву депутатів збираються перевіряти у прокуратурі.

- До мене в понеділок підходили з пропозицію проголосувати за винагороду за імпічмент міському голові. Я відмовив цій пропозиції. Звісно, не звертався до правоохоронних органів, бо і підсилають спільних знайомих, друзів, з розрахунком на те, що ці пропозиції ми не зможемо зробити публічними, - сказав Олексій Романов.

Гарантом у цій справі, за словами Максима Шадловського, мав виступати один відомий у місті бізнесмен.

- Правоохоронні органи належать одній кримінальній родині. Тому звертайся до них із заявами чи не звертайся – ніяких справ немає. Три роки тому на Митниці з автоматів була розстріляна людина і по цій справі взагалі ніякого результату від поліції нема. І зараз, розповідаючи, ми не розуміємо, яким боком це для нас може обернутися, - сказав Шадловський.

На слова депутатів відреагував прокурор Черкаської області Сергій Овчаренко.

- Ми візьмемо матеріали прес-конференції і зареєструємо кримінальне провадження, - сказав прокурор. – Але мене дивує,  чому ці люди заявили про факти підкупу саме зараз, чому не було відповідної заяви до правоохоронних органів. Тому питань дуже багато і мені здається, що хтось намагається зібрати з цієї ситуації (йдеться про вбивство депутата Михайла Бінусова – ред.) якісь політичні дивіденди.

Водночас правоохоронці на запитання журналістів розповіли про розстріл на Митниці, про який згадали депутати. Сергій Овчаренко зауважив, що він в той час на посаді прокурора ще не працював.

- Та наскільки знаю, те вбивство не розкрите, - зазначив прокурор.

Його доповнив заступник начальника ГУ НП в Черкаській області Валентин Кожухівський:

- У зимовий період на Митниці було скоєно вбивство громадянина. Його прізвище я називати не буду. По характеру скоєння, на сьогоднішній день, ми не можемо точно сказати, що це було зроблено одними і тими ж особами.  Але тоді була застоована вогнепальна зброя. Проводилися оперативні заходи, але особи, які причетні до вбивства, не встановлені.

Водночас правоохоронці заявляють, що цього разу зроблять все можливе, щоб розслідувати факт вбивства Михайла Бінусова. Кажуть, що в них є напрацювання щодо розкриття таких злочинів.

Нагадаємо, у поліція та прокуратура опрацьовують кілька версій вбивства черкаського депутата.

Поділитись

Коментарі

Вгору