15 тисяч гривень – мала винагорода для людини, яка оперує бюджетом міста, – Сергій Шмиголь

26 листопада 2022, 13:14

Топ-тема останніх днів - преміювання міського голови.

Трохи контексту: секретар міськради зареєстрував проект рішення про нарахування премії меру в розмірі 400 %. Таку премію Анатолій Бондаренко отримував, завдяки голосуванню депутатів, цього року. Тепер же проект рішення передбачає його преміювання і в наступному. Після критики мер зняв із порядку денного це питання, але Юрій Тренкін уже заявив, що винесе його з голосу. Питання розглядатимуть у наступний четвер, 1 грудня.

Скажу одразу: у своїй депутатській діяльності намагаюся бути послідовним. Тож за премію голосувати не буду. Так само я не підтримував цей проект рішення ані в минулому, ані в позаминулому роках.

Як на мене, зараз дискусія про додаткові преміювання є особливо недоцільною. Не секрет, на яких автомобілях пересуваються топ-посадовці міської ради. Не впевнений, що цієї зарплати вистачить принаймні на їхнє обслуговування)). Тож слухати про те, що містяни жмуться на зарплату мера, трохи смішно.

Водночас я вважаю, що у перспективі до цього питання треба повертатись. Зараз оклад мера - 15 тис. гривень. Це об'єктивно мала винагорода для людини, яка оперує бюджетом міста (більше 3,3 млрд гривень). Саме через особливості законодавства і мер, і його заступники, й інші чиновники “преміюються”, щоб отримувати зарплату плюс-мінус ринковій (постанова КМУ 268 від 9 березня 2006 року). Розумію, що зараз це питання не на часі. Але вважаю, що після перемоги постанова Кабміну має бути переглянута, оклади - прирівняні до ринкових.

Прикро, що поняття “премія” спотворюється, адже вона має виплачуватись за окремі досягнення і заслуги. І для призначення премії (понаднормове виконання чогось) має бути встановлено критерії, при досягненні яких ця премія виплачується.

Сергій Шмиголь, депутат Черкаської міської ради, допис на власній сторінці у Facebook

Коментарі

Ігор :

Тільки жителі Черкас можуть оцінити роботу мера та визначити йому винагороду, а ніяк не кабмін, не юрвідділ, ні секретар

Анатолій :

всих на передову визволяти Українську землю.ЧОГО ВИ НЕ НА ФРОНТІ?

Вгору