“Після новорічної ночі – на побачення у крижану воду”, – черкаські “моржувальники” розповіли про своє захоплення

01 січня 2021, 14:38

Перший день Нового 2021 року черкаські "моржі" традиційно зустріли зануренням у крижану дніпровську воду. Між іншим, всі, хто вважає себе причетним до черкаського клубу Довгожителів, стверджують, що перше січня нічим не краще за будь-який інший день. Адже гартувальні процедури давно увійшли у систему і прописані в кожного з них у щоденному календарі. Щоправда, не заперечують, що новорічний заплив несе в собі особливий енергетичний заряд.

У купальних принадах та кумедних святкових капелюшках вже 22 рік поспіль зустрічають1 січня однодумці за здоровим способом життя Олександр Толбатов та Людмила Шевченко.

На закономірне запитання, як ставляться до такої традиції в їхніх родинах, відповідають, що рідні вже давно з цим мусили змиритись. Та й взагалі, після доволі емоційної новорічної ночі дуже добре порелаксувати та відновити сили саме купанням у крижаній воді.

До речі, нинішнього 1 січня температура води в дніпровській акваторії сягала позначки десь плюс 1 градус.

- Вода швидко знімає втому та дає колосальний заряд енергії. Тобто, повертає тебе тобі, — ділиться викладач черкаської Медичної академії Людмила Шевченко, — Це неможливо передати просто звисайними словами. Кожна людина, аби дійсно зрозуміти це, має просто спробувати зануритись. Неважливо, у який це станеться день, — святковий чи буденний. Суть в іншому — у набутті енергії від природних стихій. Вони поступово, але відчутно змінюють людину, яка вирішила загартовувати тіло та душу. Коли трапляється, що я перебуваю десь в далекій подорожі і пропускаю своє звичне вранішнє побачення з Дніпром, реально відчуваю нестачу енергії. А підзарядити свої „батарейки“ люди можуть від сонця, води, повітря, землі. „Ув’язнення“ в офісах та часто і добровільне вдома у чотирьох стінах, позбавляють нас природної можливості відчувати себе наповненим енергетично. Фактично на березі ми знаходимо той самий загублений зв’язок з Природою-матінкою. Своє особисте ставлення до цього питання, зокрема, моржування пропагую серед своїх студентів.

- Ми приходимо на берег пляжу „П’ятачок“, де гуртується наш Клуб Довгожителів, по допомогу до семи стихій, і звісно до води, яку ніколи не називаємо холодною — лише мокрою, — посміхається засновник спільноти черкаських моржів Олександр Толбатов. — Вода та інші стихії лікують краще за будь-які ліки. І ми давно у цьому переконались на власному прикладі оздоровлення. А ще лікує щире спілкування, посмішки друзів-однодумців, їхня доброта та відкритість світу. Чим таких відчуттів буде більше, тим здоровішим буде сам світ.

Прихильником щоденного занурення є і Сергій Каліга.

- Зізнаюсь відверто, що протягом п’яти останніх років, коли я в новоріччя раненько відправляюсь на Дніпро, є реальним стресом для моїх рідних. Вони не можуть збагнути, як я, який провів з ними разом новорічну ніч, вранці не сплю, а доволі бадьоро поспішаю скупатись у Дніпрі. До речі, за цей час неодмінний атрибут новорічного застілля-алкоголь, для мене відійшов далеко за другий план. Сьогодні, як завжди, лише трохи перепочив від сімейного застілля, і вже о шостій ранку почав збиратись на берег. Скажу відверто, слідом за бажанням моржуватись до мене прийшло бажання змінюватись самому та кардинально змінювати своє життя. Я колись був генеральним директором однієї великої дистриб’ютерської компанії. Фактично не бачився з родиною та жив неначе в іншому вимірі, де всі на кшталт бездушних роботів. Але в одну чудову мить вирішив покинути керування та шукати себе, справжнього, в іншому. Причому почав змінювати свій навколишній світ, коли мені було далеко за 50років. І головне, як на мене, коли у нашому клубі я зустрічаю різних людей — різних за професією, характерами, за віком, за уподобаннями, на березі Дніпра, за світ сонця, нас об’єднує щире багатоголосне: "Доброго ранку!". А ще бажання приходити сюди ще і ще за здоров’ям. Це неймовірно! - каже Сергій.

Тетяна Балякіна

Поділитись

Коментарі

Вгору