Одноразова грошова допомога членам сім’ї загиблих військових: коли можуть відмовити

17 травня 2023, 22:39

Одноразова грошова допомога (ОГД) членам сімей загиблих на війні військовослужбовців призначається і виплачується рівними частинами всім, хто має на неї право, за особистою заявою або заявою законних представників.

Про це повідомили на Facebook-сторінці громадської організації “Юридична сотня”.

Юристи зауважили, що при відмові однієї з осіб від грошової допомоги або якщо протягом 3 років право не реалізоване, її частина розподіляється між іншими особами, які мають таке право.

Винятки щодо отримання ОГД

Одноразова грошова допомога не виплачується, якщо загибель (смерть), поранення, каліцтво, контузія, захворювання, які призвели до інвалідності, є наслідком:

  • вчинення кримінального або адміністративного правопорушення; 
  • стану алкогольного, наркотичного чи токсичного сп’яніння;
  • навмисного тілесного ушкодження, іншої шкоди своєму здоров’ю або самогубства (крім випадку доведення до самогубства, встановленого судом).

Також буде відмовлено у виплаті, якщо відомості для призначення і виплати одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров’ю були неправдиві.

Водночас, якщо особа одночасно має право на одноразову грошову допомогу за цим законом та одноразовими грошовими компенсаціями за шкоду життю та здоров’ю, що встановлені іншими актами, грошові суми виплачують виключно в порядку та розмірах, визначених цим законом.

Якщо особа вже отримала грошову компенсацію за шкоду життю та здоров’ю, яка встановлена іншим нормативно-правовим актом у розмірі меншому, ніж передбачено цим законом, за рахунок державного бюджету виплачується різниця між сумою, визначеною цим законом, та фактично отриманою сумою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Виплати військовим з пораненням чи інвалідністю: як отримати грошову компенсацію

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору