Науковиця з Черкас отримала патент на дослідження синтетичних гумінових кислот (відео)

24 серпня 2019, 21:29

Науковиця з Черкас отримала патент на дослідження синтетичних гумінових кислот (відео)

Патент на одержання синтетичних гумінових кислот, речовин, що використовуються у сільському господарстві, отримала доцентка кафедри хімії Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Валентина Литвин, про це йдеться у сюжеті "UA: Черкаси".

З її слів, такі кислоти є перспективними для використання у ветеринарії та медицині.

Науковиця з Черкас отримала патент на дослідження синтетичних гумінових кислот (відео)

Такий вигляд мають синтетичні гумінові кислоти - симулятори росту рослин. Над методикою їхнього отримання не в природних, а лабораторних умовах Валентина Литвин працювала тиждень.

- Ідея синтезувати аналоги природних аналогом природних гумінових речовин виникла в мене ще в студентські роки. Ми отримували нові речовини. У той час були інші попередники, які до нас не використовували. Ми теж їх патентували. Перший патент отриманий у цьому напрямі був у 2007 році, - розповідає жінка.

Цей патент для Валентини Литвин став 14. Над розробкою вона працювала в лабораторії фізко-хімічних методів аналізу.

- Синтез гумінових кислот починається з того, що потрібно відміряти точну наважку нафтохінону. Потім її треба помістити в колбу, - каже Валентина.

Далі до колби вона додає луг та дистильовану воду. Ємність під'єднується до джерела кисню та струшується протягом двох годин.

Детальніше - у сюжеті.Читайте також: У ЧДТУ запатентували новий винахід.

Коментарі

Oleksandr Butjugin сказав:

Девушка. видно, не понимает, что такое гуминовые кислоты и природные гуминовые вещества. То, что она получает, называется гуминоподобными веществами. Природные гуминоые вещества содержат в своем составе более 100 тыс. биоактивных органических веществ и порядка 70 элементов таблицы Менделеева. Она же получает нечто из нафтохинона – циклического дикетона. В основе его молекулы лежит ядро нафталина. В принципе, нафтахиноны достаточно распространенные вещества, которые содержатся во многих растениях (в 22 семействах высших растений). А так как основа гуминовых веществ – растительные остатки, то хиноновые структуры присутствуют в природных гуминовых веществах. Витамин К (филлохинон) является одним из многих нафтохинонов. Она оксисляет в колбе нафтохинон (синтетический? какой именно?) и получаются полифенолы, которые также являются основой природных гуминовых веществ. Очередная попытка на примитивном уровне повторить то, что уже сделала Природа.

Ольга сказав:

Вы меня рассмешили! Ну прямо лекция по химии в универе!

Вгору