Юна черкащанка, яка пройшла за конкурсом до восьми ЗВО, вирішила стати танкісткою (фото)

24 серпня 2019, 20:02

Юна черкащанка, яка пройшла за конкурсом до восьми ЗВО, вирішила стати танкісткою (фото)

У День Прапора, 23 серпня у Харківському військовому інституті танкових військ НТУ «ХПІ» вперше в історії держави прийняли Присягу на вірність Україні п’ятеро дівчат. Серед них – 17-річна Марія Сергєєва з Черкащини з династії військових. Її дідусь був льотчиком, батько – капітаном-зв’язківцем, який пройшов АТО. Танкістка у родині буде перша, бо й на всю країну одна з перших, пише "Козацький край".

Марія закінчила два курси медичної академії, коли раптом зателефонувала батькам з військкомату і сказала, що хоче стати офіцером. Батько поставився до вибору доньки з розумінням, підтримала й мама.

Щоб переконатися у своїх можливостях, дівчина подала документи до шести цивільних та двох військових вишів. За результатами ЗНО пройшла в усі, але вибрала саме інститут танкових військ. Тут, окрім конкурсу сертифікатів, довелося пройти ще й професійний психологічний відбір, а також на рівні з хлопцями здавати іспит з фізичної підготовки – крос, підтягування. У танку Марія ще не була, але під час «курсу молодого бійця» він гуркотів над її головою – коли черкащанка була в траншеї, притискаючи автомат – таке випробування входило у початковий вишкіл майбутніх офіцерів ЗСУ.

Юна черкащанка, яка пройшла за конкурсом до восьми ЗВО, вирішила стати танкісткою (фото)

Нагадаємо: восени минулого року набув чинності закон, згідно з яким жінкам нарівні з чоловіками надані рівні можливості для підписання контракту та проходження служби в лавах Збройних сил України. У жовтні 2018 року вперше в історії сучасної України генеральське звання присвоєно жінці – генерал-майором медичної служби стала начальниця Військово-медичного управління Служби безпеки України Людмила Шугалей.

Читайте також: У Звенигородці виявили останки німецьких вояків вермахту.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Иван :

Ну с такой только в танке.

Вгору