На зміну збанкрутілим партіям йде нова “Розумна сила” – Олександр Соловйов

27 грудня 2018, 18:20

На зміну збанкрутілим партіям йде нова "Розумна сила" - Олександр Соловйов

Сьогодні вже можна зі впевненістю сказати, що і 2018 рік не став роком проривів і досягнень. Як і 2017-й, він запам'ятався, перш за все, величезною кількістю порожніх обіцянок, нездійснених надій і антинародних "реформ". А також продовженням війни на Донбасі, подальшим зубожінням простих трудящих, випереджаючим зростанням цін, урізанням соціальних прав громадян. Про шляхи виходу України з тривалої соціально-економічної кризи говорять керівники політичної партії "Розумна сила".

"Досягнення" влади

Сьогодні вже всім зрозуміло: після приходу до влади нинішньої команди "європейських реформаторів", Україну наздогнала одна з найсерйозніших економічних криз за всю 27-річну історію.

- Якщо в 2013 році ВВП оцінювався в $180 млрд, то зараз (в доларовому еквіваленті) він скоротився практично вдвічі. Всі високотехнологічні підприємства сьогодні або закриті, або працюють в скороченому режимі, а в цілому економіка України набула яскраво вираженої колоніальної структури: в структурі експорту 80% - це сировина, здебільшого - аграрна. Щоб хоч якось звести кінці з кінцями, влада постійно позичає гроші у "міжнародних партнерів", з кожним роком все глибше заганяючи країну в боргову яму. При цьому кожен новий кредит керівництво країни намагається видати, як чергову перемогу, хоча насправді це свідчить лише про повну неспроможність керувати країною, - оцінив підсумки реформ лідер партії «Розумна сила» Олександр Соловйов.

Зрозуміло, що деградуюча економіка не може забезпечити зростання доходів громадян. Навіть за офіційними даними НБУ, доходи українців в 2018 році складають всього лише 82% від рівня 2013 року. Хоча, за розрахунками незалежних експертів, ця різниця більша: реальні доходи населення (з урахуванням купівельної спроможності) знизилися як мінімум на третину. При цьому особливо постраждали малозабезпечені та соціально вразливі групи населення, які з року в рік стають все біднішими. І якщо судити за стандартами ООН, то за межею бідності у нас живе понад 80% населення.

Після розвалу економіки, головним засобом наповнення бюджету країни став неприкритий грабунок населення - за рахунок високих цін, драконівських тарифів, податків. Як відомо, лише за останній час знову різко підвищилася вартість газу, опалення і гарячої води. У новому 2019 році тарифний геноцид продовжиться з новою силою - знову зростуть ціни на енергоресурси, введуть абонплату, штрафи за прострочення комунальних платежів, при цьому обсяги субсидування людей неухильно знижуються. Зростає вартість проїзду, цінники в магазинах змінюються щодня, з'являються все нові види платежів і зборів - складається враження, що влада стурбована лише тим, як би побільше викачати грошей з кишень своїх зубожілих співвітчизників.

Окремим, більш "витонченим" різновидом грабунку, є так звані реформи. Сьогодні вже всім зрозуміло, що вони задумані з єдиною метою - скоротити бюджетне фінансування соціальної сфери: освіти, охорони здоров'я, пенсійних виплат.

Люди, поставлені в нестерпні і принизливі умови, розбігаються з рідної країни світ за очі. За різними оцінками, на сьогоднішній день вже 8-10 млн українців працюють на чужині, багато хто з них перевозить сім'ї і не планує повертатися в Україну. І якщо офіційно чисельність населення України на даний час складає 42 млн осіб, то за оцінками експертів, реально в країні проживає близько 28-32 мільйонів. По суті, в країні вже немає кому працювати: на 10 працівників припадає 11 пенсіонерів. Становище ускладнюється вкрай низькою народжуваністю - на 100 померлих припадає всього лише 59 новонароджених.

Війна і мир

- Немає жодної сфери, де влада могла б продемонструвати хоч якісь успіхи: чого не торкнися - суцільні провали. В таких умовах, щоб утриматися при "кермі", владі лишається тільке одне: тримати народ у страху і режимі мобілізації перед внутрішніми і зовнішніми загрозами, які вони найчастіше самі ж штучно ї створюють, - вважає заст. голови партії "Розумна сила" Олександр Савченко.

За його словами, саме для цього влада один за одним вбиває клин між простими українцями, розколюючи їх за національною, мовною, релігійною, культурно-історичною ознаками.

Цю ж мету переслідує і тривалий конфлікт на Донбасі. Особливий цинізм полягає в тому, що в даному випадку влада відверто наживається на горі і стражданнях мільйонів людей. "Війна в Україні ведеться в інтересах тих, хто на ній наживається: олігархів, чиновників. Прості громадяни стали заручниками незаконних потоків товарів, різних корупційних схем... Міжнародні переговори не зупинять війну. Ми переконані, що розділеному українському народу потрібні не посередники, а пряма народна дипломатія: через політичні партії, організації, ініціативні групи. Це єдиний шлях припинення війни", - вважає заступник голови партії Ганна Левчук.

Саме тому партія "Розумна сила" ініціювала всеукраїнську підписну кампанію на підтримку припинення війни - і отримала колосальний відгук у громадян України: під відповідною декларацією вже сьогодні підписалося близько 500 тисяч українців, і збір підписів триває.

Крім того, партійна делегація "Розумної сили" (перша з усіх партій і громадських організацій) не злякалася поїхати з мирною ініціативою на тимчасово окуповану частину Донбасу. "Ми поїхали туди говорити з українськими громадянами, які не хочуть війни, які зацікавлені в єдиній і незалежній Україні. Під час наших зустрічей з жителями Луганська, говорили переважно про те, що втомилися від бойових дій. Говорили про безвихідь. Людям нікуди подітися від війни: не так просто з сім'ями, з дітьми і людьми похилого віку виїхати туди, де немає ні житла, ні роботи", - розповів Олександр Соловйов.

"Розумна Сила" також звернулася за підтримкою мирних ініціатив партії в міжнародні організації (ОБСЄ, ООН, Червоний Хрест), до депутатів парламенту Німеччини (Бундестагу) та інших європейських політиків.

За владою - гроші, за нами - люди

Звичайно ж, владі не подобається те, що молода і перспективна політична сила здобуває все більшу популярність серед українців. "Вони бачать в нас реальних конкурентів, адже ми відрізняємося від усіх інших тим, що ми реально робимо, а не просто говоримо і обіцяємо, тим, що ми не підконтрольні Адміністрації Президента або офісам олігархів. Адже ні для кого не секрет, що більшість так званих "опозиціонерів", які з трибун роблять гучні заяви, насправді "куплені" і "продані", і тому нас хочуть зупинити", - констатує Олександр Соловйов.

За його словами, використовуються найбрудніші методи, немислимі в будь-якій демократичній країні. "Публічні заходи нашої партії вже не раз зривалися праворадикальними організаціями. Під час однієї з таких "акцій" мій заступник Олександр Савченко був жорстоко побитий, а частина регіональних офісів нашої партії розгромлена. Дійшло до того, що навіть проведення спортивних і культурно-масових заходів для дітей, які у всіх регіонах регулярно проводяться під патронатом нашої партії – викликає протидію влади. На жаль, провокації, фальсифікації і безпідставні звинувачення для нашої партії вже стали мало не звичайною справою. І чим ближче до виборів, тим активніше стає тиск. Влада відчуває, що втрачає свої позиції, так як на політичній арені з'являються ті, хто може їй реально протистояти", - говорить лідер "Розумною сили".

Разом з тим, Олександр Соловйов зазначив: владі не вдасться залякати "Розумну силу", яка і далі буде твердо стояти на своїх позиціях. "У нашій партії зібралися люди, переважна більшість з яких не були в політиці. Це прості українці, які чесно працюють, мають великий професійний досвід, і можуть свої знання і напрацювання направити на те, щоб досягти реальних змін в країні. Ми усвідомлюємо, що боротися буде непросто, так як за нашими опонентами стоять великі гроші. Але наш ресурс - сильніше, за нами люди - чесні і працьовиті, які заслуговують гідного життя, і за їх добробут і щасливе життя варто поборотися", - говорить Олександр Соловйов.

Також він зазначив, що для реалізації всіх своїх планів та ініціатив, партія повинна увійти у владу. Тому наразі проходить етап партійного будівництва - первинні організації "Розумною сили" створені і активно діють у всіх областях і районах України, і Черкаський регіон - не виняток. І цей процес триває. "Прихильників РС в регіонах стає все більше. Люди готові спільно працювати заради того, щоб в країні запанували мир і законність. Їх не лякають провокації і тиск з боку влади. Починаючи з малого, з кожного регіону, ми зможемо побудувати успішну державу, яка дійсно піклується про своїх громадян", - підсумував Олександр Соловйов.

Вгору