Адвокати клопотали про заборону відеозапису обвинувачених на засіданнях у справі Сергієнка

27 грудня 2018, 18:09

 

Сьогодні, 27 грудня, продовжилось підготовче засідання у справі вбивства канівського журналіста Василя Сергієнка. Перед початком підозрювані висловили свою думку проти знімання їх на судових засіданнях і опублікування в інтернет-виданнях імен, адже їх ще не визнали винними.

Також адвокати підозрюваних зауважили про порушення журналістами прав людини і просили суд про запровадження для представників ЗМІ акредитації на ці судові засідання.

Натомість прокурор зазначила, що судове засідання відкрите, і в ньому мають право брати участь журналісти та зацікавлені особи. А підстав для запровадження закритого засідання немає. Журналісти не шкодять проведенню підготовчого засідання.

Однак адвокати висловили думку про те, що свідки, прочитавши інформацію у ЗМІ, перестануть бути об'єктивними. На противагу цьому прокурор повідомила, що оскільки це підготовче засідання, то не озвучується інформація щодо справи по суті.

Суд виніс ухвалу встановити порядок проведення відеозапису з використання стаціонарної техніки, а також заборонити зйомки облич обванувачених.

Нагадаємо, підозрюваного в організації вбивства журналіста Василя Сергієнка залишили під вартою.

Вгору