На Черкащині земельні ділянки ветеранів АТО/ООС пустили з молотка

11 липня 2021, 18:25

У селі Піщане на Черкащині учасники АТО ледь не зірвали земельний аукціон. Керівництво ОТГ вирішило віддати наділи, на які претендують ветерани, у довгострокову оренду. Про це повідомляють "Подробиці".

Ще торік дозвіл на розробку проєктів на ці ділянки бійцям видав обласний Держгеокадастр. Але ще на етапі оформлення документації землю передали у власність громади, і та розпорядилася нею по-своєму.

У Піщанській громаді провели аукціон з продажу права оренди 12 гектарів. За лоти змагалися місцеві аграрії і не тільки.

Шість ділянок, які з аукціону намагалося здати в оренду керівництво ОТГ, ще торік зарезервував для ветеранів обласний Держгеокадастр. Голова Спілки учасників АТО міста Канева Олег Клочок показує стос документів на землю, які зробили його побратими. Тут є і накази на розробку проєктів, і самі проєкти - щоправда, ще не затверджені. На етапі їх виготовлення Держгеокадастр передав землю у власність ОТГ, а сільська рада на це уваги не звернула.

- Технічна документація вся виготовлена - ось, проектна документація, проект. - Це на 25 людей. Зразу ми написали заяву, звернення. - Ще в січні? - Так! Щоб зняли з аукціону, бо вони одразу виставили на аукціон. Зняли з аукціону і далі доробити документи, - говорить Олег Клочок.

За кожен проєкт ветерани заплатили з власної кишені щонайменше по 3 тисячі гривень. Бійці стверджують: на всі заяви, подані до Піщанської сільради, їм офіційної відповіді так і не надійшло. Коментувати ситуацію сільський голова теж відмовився.

- Позиція сільської ради і всього депутатського корпусу проста - спочатку всі землі ідуть на аукціон, намагємося заробити гроші в бюджет. Практика показує, що залишаються ділянки і ми будемо тоді задовольняти атовців, в першу чергу, які проживають на території ОТГ, - каже голова земельної комісії сільської ради Піщанської ОТГ Олексій Васильченко.

І така ситуація після передачі земель в ОТГ майже по всій країні, - констатує уповноважений Всеукраїнської ради ветеранів. Бійці проплачують розроблення проєктів, а керівництво громад забирає буквально з-під носа їхні зарезервовані ділянки.

- Фактично Держава "кинула" їх на ці 320 мільйонів. "Кинула" в якому плані, що чітко не було прописано в законі. Була попередньо норма - зобов'язати ОТГ затвердити такі документи, потім цю норму перевели на те, що мають право затвердити, - зазначив уповноважений із земельних питань Ради ветеранів України в Черкаській області Олександр Тихонов.

Та затверджують ці проєкти лише одиниці із сотень ОТГ. У Піщанській громаді попри скандал аукціон таки провели. Наступний запланували на 26 липня. І серед лотів теж є ділянки, зарезервовані бійцями АТО.Сюжет - із 18:02 хв.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору