На Черкащині засудили чоловіка, який відмовився від мобілізації через онкохвору матір

26 лютого 2024, 08:50

У Черкаській області чоловік відмовився від мобілізації, бо доглядає онкохвору матір, суд його покарав. Про це йдеться у вироку Монастирищенського районного суду, пише ТСН.

За даними суду, чоловік у грудні 2023 року пройшов ВЛК, яка визнала його придатним до мобілізації. Тоді ж йому вручили повістку, проте він ухилився від призову до армії. 

На суді чоловік провину визнав та розкаявся. Він повідомив, що його мати хворіє "на онкологічне захворювання 4-го ступеня, у разі його мобілізації його вона не здатна самостійно себе обійти та може померти від холоду чи голоду". Він додав, що нібито сестра відмовилась переїжджати з Черкас і доглядати за мамою. 

"Наразі він не має підстав для відстрочки на період мобілізації, оскільки його матір не є особою з інвалідністю, щодо його матері відсутнє рішення ЛКК щодо потреби у сторонньому догляді. Після порушення кримінального провадження, він звертався у Монастирищенську БЛ з приводу оформлення інвалідності, проте його матір відмовилась проходити обстеження лікарів та в силу свого стану є не транспортабельною. Просить суворо не карати, висловлює жаль з приводу вчиненого", - йдеться у матеріалі суду. 

Суд визнав чоловіка винним та статтею 336 ККУ та засудив до 3 років позбавлення волі, замінивши на 1 рік іспитового. 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Oksana :

Если честно, не осуждаю. Прекрасно понимаю, почему люди ищут любые способы избежать мобилизации. Слышала, что некоторые идут вообще на крайние меры: кто-то даже пальцы специально себе отрезает, чтобы инвалидность получить. И да, лучше тюрьма чем смерть.

Вгору