Діти з табору на Черкащині повернулися в синцях: батьки підозрюють вихователів (відео)

23 серпня 2019, 15:01

На Черкащині діти з табору повернулися в синцях: батьки підозрюють вихователів (відео)

Батьки дітей, які десять днів перебували у спортивному таборі на Черкащині, звернулися до поліції, бо підозрюють, що з їхніх дітей систематично знущався вихователь. У таборі звинувачення відкидають, інформує "ТСН". 

Тіло десятирічного Яна в синцях. Його батько адвокат Олександр Тумаркін запідозрив недобре ще під час телефонних розмов із сином. Утім, про подробиці відпочинку батьки довідалися, коли діти повернулися додому.

Хлопець розказує, що вихователь бив ногами і кулаками усіх дітей по черзі. Ян десять днів відпочивав у таборі в лісі поблизу Холодного Яру. Відгуки на сайті хороші, раніше там були знайомі діти, всім сподобалося.

Дітей у таборі ділять на групи по дванадцятеро. За них відповідає курінний, який, нібито, простягав руки. У цьому переконані кілька батьків.

Курінний, якому закидають побиття, у цьому таборі працював уперше і лише один заїзд. Він був у резервному списку адміністрації табору. Даниїл Бабічев дистанційно закінчив третій курс педагогічного. Досвід роботи з дітьми невеликий - лише практика після першого курсу, в дитячому таборі. Каже, що діти йому дісталися складні, неслухняні й розбалувані. Конфлікти були, але тільки між дітьми.

Скаржитися на побиття діти боялися, каже Ян. Доступу  до своїх мобільних у них не було, бо такі правила, адже табір спортивний. Діти постійно в походах, їздять на конях верхи, плавають на човнах. Їх вчать виживати в екстремальних умовах, а тому зв'язок із батьками двічі на день із загального телефону.

Адміністрація табору після оприлюднення конфлікту провела службову перевірку. Директор запевняє, що дітей ніхто не бив. "Я там не бачив жодного насильства, побиття або ще чогось. Діти бігали веселі, вони всі усміхалися", - розповів директор табору Володимир Шерстюк.

Зі слів курінного, діти на нього ображалися через фізичне заохочення у вигляді присідань та віджимань. Він їх застосовував, коли ті конфліктували між собою. Нібито через це тепер мстять, але звідки у вихованців синці - пояснити не може.

"Я оглядала дітей кожного дня. Жодного синця чи рани у них я не бачила", - каже лікарка Людмила Юманова.

Щоб засвідчити факти побиття, батьки пішли до судмедекспертів. Там знайшли ушкодження. Щоб прояснити ситуацію, батьки зустрілись із керівництвом табору. Кажуть, для них важлива безпека дітей, а не помста закладу. Утім, дійти згоди так і не вдалось. Батьки звернулися до поліції, а тому тепер за справу візьмуться слідчі.

Читайте такожЯкі дитячі табори працюватимуть на Черкащині у серпні.

 

Коментарі

Вгору