На Черкащині від поліомієліту вакцинували понад 46 тисяч дітей

14 листопада 2015, 17:29

180882

На Черкащині завершили перший тур імунізації проти поліомієліту. У рамках цього туру щепили більше 46-ти тисяч маленьких черкащан віком від 2-х місяців до 6-ти років, повідомляють в Департаменті охорони здоров'я Черкаської ОДА.

Додаткова турова імунізація проти вірусу стартувала в Україні два тижні тому.

- Імунізація передбачає щеплення дітей упродовж трьох турів, - каже начальник відділу надання медичної допомоги матерям та дітям Департаменту ОЗ Черкасьої ОДА Людмила Стрелкова. - Кожен тур у середньому розрахований на два тижні. 7 листопада в області ми завершили щеплення дітей в рамках першого туру і щепили 66% цільової групи дітей.

На Черкащині під додаткову імунізпцію підпадалє 69 783 дитини. 46 033 дитини уже отримали щеплення оральною та інактивованою вакциною (інактивована - для малюків, які отримують щеплення вперше).

Другий тур стартує через місяць. Прикметно, що під час масової імунізації вакцинування дітей передбачене в кожному турі. Проте, якщо з якихось причин дитину щепили лише раз, зазначають фахівці, її імунітет буде більш стійким до вірусу.

Лікарі нагадують, що поліомієліт найчастіше вражає дітей у віці до 5 років. В Україні щепленнями захищено лише менше 40% дітей, тож захворіти на нього можуть як дорослі, так і діти. Хворобу викликають поліовіруси, які потрапляють до організмучерез немиті руки та брудну воду. Вони розмножуться в епітеліальних клітинах горла ти кишечника й можуть вражати нервову систему. Після одужання функція уражених хворобою нервів не відновлюється.

Поділитись

Коментарі

Вгору