На Черкащині прогнозують хороші врожаї зернових

29 травня 2018, 14:05

Цьогорічна погода принесла чимало сюрпризів аграріям області, внаслідок чого виникали хвилювання з приводу майбутнього врожаю, пише "Діловий регіон".

По-перше – це літньо-осіння посуха, яка завадила проведенню сівби в оптимальні строки та нормальному розвитку озимини перед входом у зиму. По-друге – сніжна зима, яка була затяжною та скоротила період весняного кущіння рослин. А втретє – по-літньому теплий посушливий квітень, у результаті чого озимина заколосилася на 1-2 тижні раніше. Та були і "бонуси" у такій погоді. Перезимівля завершилась добре. А завдяки надмірній кількості опадів, запаси вологи у грунті на початок весни сформувались оптимальні.

Як повідомив начальник Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталій Постригань, враховуючи фактичний стан посівів, наявні запаси продуктивної вологи в ґрунті, очікувані погодні умови надалі, урожайність озимих культур у 2018 році на Черкащині очікується висока та в межах середньої за останні 5 років. Зокрема врожаї пшениці прогнозують на рівні 49 ц/га, жита – 34 ц/га, ячменю – 43 ц/га. А валовий збір озимих  на 20  % більший ніж у попередньому році.

 

 

Вгору