На Черкащині планують зібрати 3 тисячі тонн гречки

26 серпня 2016, 20:49

Buckwheat seeds on wooden spoon in closeup

Хоч Черкащина і не спеціалізується на вирощуванні гречки, цього року площі посіву цієї культури збільшили на 800 гектарів. А зібрати планують 3 тисячі тонн. Одні сільгоспвиробники не хочуть возитись з гречкою, кажуть вибаглива в догляді, та й продати її важко, інші навпаки з кожним роком збільшують її посівні площі, інформує ЧСН

Микола Половинка, гречку сіяти ніколи не цурався, а цього року нею засіяв 45 гектарів, вродила вона теж рекордно 22 центнери з гектара. Досвідчений аграрій запевняє – цю культуру вирощувати не так і важко до того ж економічно вигідно.

Також гречка, запевняє аграрій, гарний попередник для інших культур. На площах, де її вирощують, значно зменшується кількість бур'янів, грунти після цієї культури пухкі, краще утримують вологу, збагачені фосфором і калієм.

Наголошує на доцільності збільшення посівних площ гречки і начальник управління агропромислового розвитку Черкаської облдержадміністрації Ігор Колодка. Цього року площі посіву гречки збільшили на 800 гектарів і лише два райони взагалі не захотіли возитись з цією культурою – у Кам’янському і Чигиринському.

А тим часом ціни на гречку потроху падають. За останній місяць цей стратегічний продукт подешевшав на 12 відсотків.

Поділитись

Коментарі

Вгору