На Черкащині планують апробувати програму з будівництва житла для переселенців та учасників бойових дій

29 грудня 2017, 16:40

В області планують апробувати програму з будівництва житла для внутрішньо переміщених осіб та учасників бойових дій. Її пілот уже випробовують у луганському Сєвєродонецьку. Презентував програму в Черкаській ОДА голова ВГО «Солдатські комітети», офіцер ЗСУ Костянтин Ільченко.

Нині у Сєвєродонецьку на стадії проектування 4 дев’яти- та 8 чотириповерхових будинки, які будуть у власності міста. Зводити їх розпочнуть вже цієї весни. Загальна вартість програмних проектів з будівництва сягає близько 1,5 млрд грн. Основні кошти – грантові, відзначає Костянтин Ільченко.

– Ми перші розробили цю програму, тому ми ж перші й випробовуємо її, – говорить Костянтин Григорович. – Звісно, це складно, але коли є підтримка місцевої влади, місцевих активістів, громади, то все виходить. Вже маємо підтримку на державному рівні і хочемо, аби така програма, яка вирішує житлові питання ВПО та атовців, діяла по всій Україні. На Черкащині перші, хто захотів підтримати наші ініціативу, – канівчани. Тут уже прийняли програму будівництва житла, як у Сєвєродонецьку. Йдеться про зведення у місті дев’ятиповерхових та чотириповерхових багатоквартирних будинків.

У місті готують проект відведення землі, а також проектно-кошторисну документацію. Надалі це буде фінансовим інструментом, з яким «Солдатські комітети» йтимуть до донорів. Зацікавленні у будівництві такого житла й у Черкаському районі, зокрема у Геронимівці. Втім поки що це питання лишається на розгляді.

Як наголосив Ярослав Березань, така програма є реальним шансом для родин ВПО, які не зможуть повернутися додому, та атовців, отримати власну квартиру. Нині ж в області розглядатимуть питання прийняття її на обласному та місцевих рівнях.

– Ресурс обласного бюджету не дозволяє втілювати в області такі вартісні проекти, як зведення багатоквартирних будинків, – зауважив заступник очільника області. – Втім це можна зробити за допомогою грантових донорських коштів, як це нині роблять у Сєвєродонецьку. Ми готові долучитися до співфінансування у розробці проектно-кошторисної документації. Але для цього насамперед треба ухвалити програму на всеобласному рівні. Орієнтовно 10 % квартир у зведених будинках віддаватимуть саме ВПО та учасникам бойових дій керуючись житловим кодексом. І це цілком реальна можливість отримати у власність житло.

За повідомленням прес-служби Черкаської ОДА.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору